CZYM SIĘ RÓŻNI NLP OD… | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
WAKACJE TO…
26 February 2018
PROKRASTYNACJA
1 March 2018

CZYM SIĘ RÓŻNI NLP OD…

Czym NLP się różni od innych kierunków rozwoju osobistego?

Szeroko pojęty ruch rozwoju osobistego jest pełen zaleceń, dotyczących tego, co trzeba zrobić by osiągnąć szczęście, bogactwo, sukces i szczęśliwe życie.

„Idź za głosem serca”
„Odważnie wyrażaj swoje emocje”
„Trzeba wybaczyć sobie i innym”
„Zaakceptuj swoje ograniczenia”
„Żyj tak, jakbyś nie miał ograniczeń”
„Zaakceptuj swoich rodziców takimi, jakimi byli”
„Odrzuć przeszłość, skup się na przyszłości”
„Żyj tu i teraz”
„To co nieświadome trzeba uczynić świadomym”
„Zaufaj swojej podświadomości”
Itd, itp.

Niektóre z tych zaleceń mogą się okazać bardzo użyteczne. Niektóre są z sobą sprzeczne. Jeszcze inne wydają się sprzeczne, choć na głębszym poziomie pokazują różne aspekty tego samego. A niektóre w ogóle nie mają sensu 

Zasadniczą różnicą między NLP a pozostałymi kierunkami jest to, że w NLP nie mamy takich zaleceń (poza ogólną zasadą głoszącą, że lepiej mieć więcej możliwości). Nie mówimy ludziom co jest dla nich dobre a co złe, ani jaką drogą mają podążać. Po prostu dajemy im narzędzia pozwalające łatwiej podążać ich własną drogą. Nie decydujemy za nich jakie ma być ich życie, uczymy ich lepszego korzystania z ich własnych zasobów i możliwosci, by ich życie było takie jakie chcą.

Dla przykładu na kursie NLP Practitioner uczymy prostego sposobu zmiany przekonania ograniczającego w przekonanie wspierające. Ale to ty sam decydujesz, jakie przekonanie Cię ogranicza oraz jakim przekonaniem chcesz je zastąpić. Nie mówimy Ci, że powinieneś mieć nowe przekonanie „Akceptuję życie jakim jest” albo „Ja tworzę swoje życie”. To twoje życie i ty dokonujesz wyborów, my pomagamy Ci je zrealizować.

A tylko do środy możesz wybrać możliwość zaoszczędzenia 1000 zł na nowej edycji kursu NLP Practitioner 

 

//]]>