PERSPEKTYWA | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
MASTER PLUS PRAKTYK- A PRAKTYK ZA DARMO !
9 March 2018
KLUCZ
13 March 2018

PERSPEKTYWA

W wielu poradnikach dotyczących zupełnie różnych tematów można znaleźć powtarzającą się technikę NLP!

W książce o tym jak działa mózg – sposobem na uspokojenie układu limbicznego jest spojrzenie na sytuacje z innej perspektywy. W książce o psychologii – sposobem na radzenie sobie z trudnymi emocjami jest znalezienie czegoś dobrego w problematycznej sytuacji. W książce o zdrowiu – choroba jest informacją o zmianie, której potrzebujesz. W końcu – w książce o szczęściu – jedną z podstawowych umiejętności jest odnajdywanie słonecznych stron sytuacji. Ba! Nawet w książkach o rozwoju duchowym pisze się, że wszystko, co nas spotyka jest albo lekcją do przerobienia, albo cudem!

Czymże są te wszystkie wymienione wyżej sposoby jak nie NLP-owskim przeramowaniem? To jedna z najbardziej podstawowych technik, która daje wolność nadawania dowolnego znaczenia wszystkim faktom, które Cie spotykają To od Ciebie zależy, czy wstanie lewą nogą to pech czy szczęście, czy korek w drodze do pracy to powód do frustracji czy chwila na przygotowanie się do dnia czy posłuchania ulubionej muzyki.

Jeżeli nie masz na coś wpływu – to możesz zdecydować jak chcesz interpretować dane zdarzenie! I jak się okazuje ta decyzja wpływa na całe Twoje życie i to na wielu różnych poziomach.

W dodatku – ta świadomość daje to, co w NLP najpiękniejsze – wolność wyboru, w jakim świecie chcesz żyć 

A skoro mądrzy ludzie z różnych dziedzin podają przeramowanie jako sposób na radzenie sobie więc może warto zacząć go stosować?

Więc taka myśl na początek dnia – co sprawia, że ten dzień jest dla Ciebie dobry?

Ps. A jeśli nie wiesz dokładnie JAK nauczyć się patrzeć na sprawy z różnej perspektywy – zajrzyj tutaj dzisiaj wieczorem bo już dzisiaj ruszamy ze sprzedażą biletów na zupełnie NOWE szkolenie podczas którego
 dowiesz się jak ludzie kodują swoje doświadczenia w umyśle,
 nauczysz się jak dotrzeć do istoty problemu, który wywołuje negatywne emocje oraz
 poznasz techniki, które pozwalają zmienić perspektywę swoich myśli na wiele różnych sposobów!

//]]>