ZDROWE RELACJE | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
MINDFULNESS
2 May 2018
UWIERZ W SIEBIE ?
8 May 2018

ZDROWE RELACJE

Czy wiesz, jak sprawić, żeby druga osoba naprawdę Cię polubiła?

Żeby chciała spędzać z Tobą jak najwięcej czasu?

Jak stworzyć tę magię/ niezwykłe połączenie/ chemię/ przepływ energii, która pojawia się tylko czasem między ludźmi?

I nie jest ważne, czy ta druga osoba jest po prostu Twoim znajomym, czy kimś, kto Ci się podoba i kogo chcesz bliżej poznać, czy Twoim klientem, bo zasady są zawsze takie same!

Jakie?

Na początku zawsze pamiętaj o dopasowaniu – najlepiej i pozycji ciała i głosu, bo to sprawia, że nawiązuje się bardzo dobry kontakt niewerbalny, który daje wam obojgu wrażenie bliskości i porozumienia.

A potem…. Pozwól tej drugiej osobie mówić! O swoim własnym świecie, o swoich przyjemnościach, zainteresowaniach, pasjach i marzeniach – czyli o tym wszystkim, co wprowadzi JĄ w doskonały stan.

A TY co masz robić? Słuchać, uśmiechać się, dopytywać i utrzymywać swoją uwagę na swoim rozmówcy, nawet wtedy, gdy temat zupełnie Cię nie kręci.

Dlaczego to jest takie wyjątkowe i czyni taką magię?

Po pierwsze – każdy z nas jest dla samego siebie centrum swojego świata – i po prostu, w sprzyjających warunkach, najbardziej lubimy opowiadać o sobie.

Po drugie – zazwyczaj inni ludzie wchodzą nam w słowo, gdy opowiadamy o sobie, zatem rozmowa, w której można się po prostu wygadać, jest niezwykłym doświadczeniem.

Po trzecie – ludzie częściej rozmawiają o swoich problemach, wprowadzając się tym samym w negatywne stany emocjonalne, zatem rozmowa o czymś przyjemnym jest czymś wyjątkowym, bo daje też pozytywny stan.

Po czwarte – im bardziej sprawisz, że Twój rozmówca poczuje się lepiej niż zwykle, tym bardziej połączy swoje emocje z Tobą i dlatego będzie chcieć dalej się z Tobą spotykać, rozmawiać i spędzać czas.

I tutaj zazwyczaj pojawia się małe wyzwanie – a co zrobić, gdy to, o czym Ci opowiada, zwyczajnie Ciebie nie kręci albo nawet nudzi?

Hmm…. Wtedy pojawi się pytanie: Po co to robisz?

Jeżeli masz w tym swój wyższy cel, to po prostu uśmiechaj się szeroko, promiennie i cały czas, a Twój mózg zadba o Twoje dobre samopoczucie (pisałam o tym w poprzednich postach), a jeżeli chcesz to przerwać – to wystarczy przestać się dopasowywać i zacząć opowiadać o swoich własnych sprawach, najlepiej tych problematycznych i przykrych, a cała magia zniknie.

Jednak – gdy ta druga osoba opowiada o rzeczach, które Ciebie naprawdę interesują, ciekawią i fascynują, to warto jest zadbać o dalszą relację, bo na tym opierają się prawdziwe przyjaźnie.

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak nawiązywać trwałe relacje w kontekstach biznesowych dowiesz się na szkoleniu:

 http://nlp.pl/?product=nlp-business-expert

//]]>