DWA UCZUCIA | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
LAST MINUTE !
31 August 2018
KILKA SŁÓW O KOMUNIKACJI
7 September 2018

DWA UCZUCIA

Czy wiesz, że istnieją dwa uczucia, dzięki którym zawsze można się uspokoić?

Dwa uczucia, które:

 zawsze uspokajają układ limbiczny w mózgu, który odpowiada za emocje,

 dają poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebuje nieświadomy umysł,

 wnoszą piękno i dobro do życia.

Pierwszym z nich jest WDZIĘCZNOŚĆ 

Pozwala ona nam uświadomić sobie jak wiele tak naprawdę mamy, zamiast skupiać się na tym, czego brakuje. Kiedy człowiek docenia to, co jest oczywistością, zaczyna zdawać sobie sprawę, jak wiele ma, już tu i teraz.

Oczy, które widzą, umiejętność czytania, znajomość jednego z bardziej skomplikowanych języków na świecie (czyli naszego), posiadanie telefonu / laptopa / tabletu / komputera, posiadanie skrzynki mailowej, chęć do uczenia się – to wszystko już masz czytając ten tekst. Nie wspominam o możliwości ruchu, zrozumienia i logicznego myślenia 

Jeżeli w momentach gorszego samopoczucia zaczniesz sobie wyliczać ile masz takich oczywistości, to na pewno bardzo szybko się uspokoisz.

Drugim uczuciem jest MIŁOŚĆ 

Jednak większość z nas, gdy tylko słyszy to słowo od razu ma na myśli tą romantyczną, pełną wzlotów i upadków, płonącą z pożądania, umierającą z tęsknoty, czasem zielonooką z zazdrości i na pewno ulotną.

Jest jeszcze inna miłość – podobna do macierzyńskiej – kiedy kochasz swoje dziecko z całego swojego serca, widzisz w nim tylko to, co piękne, pragniesz dla niego tego, co najlepsze i to uczucie nigdy nie przemija.

Jednak, chociaż ta miłość bywa obarczona trudami wychowania, oczekiwaniami – to jest najbliższa tej najbardziej uniwersalniej, którą mamy na myśli.

W buddyzmie taka miłość jest życzeniem dobra, zdrowia, szczęścia i uwolnienia od cierpienia. W hunie – jest wzajemnym poczuciem szczęścia.

I o to właśnie uczucie chodzi 

Trudno jednak jest ją osiągnąć – tak na zawołanie doskonale za to działa w tym przypadku medytacja, jednak nie każdy ma za sobą lata praktyki, żeby to poczuć.

Na szczęście już 29.09 odbędzie się w Warszawie szkolenie ODKRYJ SWOJĄ MOC na którym Agnieszka Ornatowska nauczy Cię jak już po jednym dniu samemu błyskawicznie uspokajać swój mózg 

http://nlp.pl/?product=odkryj-swoja-moc

//]]>