Jak błyskawicznie uwolnić się od stresu i zacząć szybciej się uczyć? (na nasz nowy dobry początek) | Instytut Neurolingwistyki

Jak błyskawicznie uwolnić się od stresu i zacząć szybciej się uczyć? (na nasz nowy dobry początek)

“Skup się na pozytywnych emocjach”
30 March 2015
“Wesołych Świąt”
3 April 2015

Jak błyskawicznie uwolnić się od stresu i zacząć szybciej się uczyć? (na nasz nowy dobry początek)

Witam bardzo serdecznie,

Okazuje się, że przez ostatni rok nasz program do rozsyłania mailingu IMPLEBOT płatał nam brzydkie psikusy. Ludzie nie dostawali naszych Neuronów, byli wbrew swojej woli wypisywani z listy mailingowej, nie mogli się na nią zapisać lub z niej wypisać. Teraz zmieniliśmy dostawcę usług mailingowych i wszystko powinno być w porządku 🙂 Bardzo przepraszamy za powstałe zamieszanie i dlatego na dobry początek: metoda, która pozwoli Ci błyskawicznie uwolnić się od stresu!

Czy wiesz co to jest widzenie peryferyjne?

Skieruj wzrok przed siebie i wybierz jakiś punkt na ścianie przed sobą, trochę powyżej poziomej linii swojego wzroku.

Cały czas utrzymując swoje oczy utkwione w ten punkt, zacznij zwracać uwagę na to, co widzisz z boku pola widzenia.

A także z góry i z dołu.

Mając oczy cały utkwione w ten punkt, obejmij swoją uwagą całe pole widzenia.

A teraz wyobraź sobie, że rozszerzasz swoje pole widzenia coraz dalej, aż obejmuje obszar znajdujący się za Tobą. Oczywiście nie widzisz tego, co jest za Tobą, ale wyobraź sobie, że tak jest, że obejmujesz swoim polem widzenia to co jest za Tobą.

A także pod Tobą i nad Tobą.

Wyobraź sobie,że chociaż oczy wciąż masz skierowane na ten sam punkt, to Twoje pole widzenia otacza Cię ze wszystkich stron.

Jeśli chcesz, możesz sobie teraz wyobrazić, że tak samo rozszerzasz przestrzeń z której docierają do ciebie dźwięki, aż ze wszystkich stron będzie Cię otaczać sfera doznań wzrokowych i słuchowych.

Ciekawe doznanie, prawda?

W którym momencie zniknął Twój dialog wewnętrzny?

Stan w którym jesteś skupiając się na rozszerzaniu widzenia peryferyjnego jest bardzo użyteczny. W tym stanie będziesz łatwiej się uczyć, zaczniesz dosłownie chłonąć wiedzę.

A przede wszystkim, fizjologicznie nie będziesz w stanie odczuwać stresu lub lęku!

Czemu tak się dzieje?

Jak zapewne wiesz, nerwowy układ autonomiczny człowieka składa się z dwóch części: układu współczulnego i przywspółczulnego. Układ przywspółczulny odpowiada za stan relaksu i odprężenia.

Układ współczulny aktywizuje się przy zagrożeniu, wyrzucając do krwiobiegu adrenalinę, która przyspiesza bicie serca i oddech, aktywizuje mięśnie do walki lub ucieczki, a także zawęża pole widzenia, by skupić całą uwagę.

Tak więc jest to fizjologicznie niemożliwe, by jednocześnie rozszerzać widzenie peryferyjne i odczuwać lęk lub stres.Skupiając się na widzeniu peryferyjnym, aktywizujesz układ przywspółczulny i się uspokajasz.

Sprytna sztuczka, prawda?

W dalszych Neuronach będziesz otrzymywać kolejne użyteczne informacje o działaniu układu nerwowego, sposobach wpływania na ludzki umysł, NLP, hipnozie, nowych metodach perswazji, szkoleniach i różnych ciekawostkach o funkcjonowaniu człowieka

A w załączniku prezent specjalny: nagrane instrukcje do rozwijania widzenia peryferyjnego (wiemy jak trudno jest czytać mając wzrok utkwiony w jednym punkcie 😉 )

PREZENT

Pozdrawiamy,

Agnieszka Ornatowska i Lech Dębski

//]]>