Jesienna chandra? | Instytut Neurolingwistyki
Jak NIE zobaczyć stojącego przed tobą krokodyla.
17 October 2015
Twój umysł pracuje szybciej niż myślisz!
28 October 2015

Jesienna chandra?

Przychodzą czasem takie dni, że kiedy rano budzisz się, to od razu jesteś zmęczona. Być może to ma jakiś związek z tą pogodą, którą mamy teraz za oknem:

dni coraz krótsze, jest ciemno, zimno i w dodatku pada ni to deszcz ni to mżawka. Ciężko otworzyć rano powiekę, a jak już się odklei górna od dolnej, to ciężko wstać. Nawet kawa pachnie tak jakoś nie tak zachęcająco do wysunięcia się spod ciepłej kołdry… A przecież tyle miałaś planów na ten dzień, tydzień! Gdzie ta motywacją, którą jeszcze miałaś gdy planowałaś najbliższe dni? Gdzie się podziała ta energia, z którą zabierałaś się do każdej nowej rzeczy?

Czujesz się tak, że wielką trudność sprawia ci nawet spotkanie z przyjaciółmi, bo trzeba się zastanowić w co się ubrać, bo trzeba się pomalować, bo trzeba dojechać na miejsce, poszukać miejsca do parkowania, zamaskować dziurę w rajstopie, która oczywiście zrobiła się w najmniej odpowiednim momencie. A w dodatku spływa na ciebie – zaraz po zmęczeniu i niechęci -to takie lekkie poirytowanie ze wszystkiego: że ta kolejka taka długa, że koleżanka z pracy nie może zrozumieć najprostszego komunikatu, że komputer się zawiesza, że żarówka się przepaliła, że znowu nie możesz znaleźć czegoś w torebce. I tą resztkę energii, która ci została, tracisz na to bezproduktywne złoszczenie się na ludzi wokół siebie oraz na siebie samą, bo znowu nie udało ci się wykonać założonego wczoraj planu. I tak najchętniej to zaszyłabyś się pod kołdrą i wyszła stamtąd dopiero na wiosnę.

Znasz to uczucie? Zdarzają Ci się takie dni?

Włącz energię, myślenie, motywację, działanie” – mówisz sobie codziennie.

Ale – JAK to zrobić?

Niestety – tego nie uczą w szkołach, a wokół możesz znaleźć tylko porady typu:

ćwicz rano, dobrze się odżywiaj, bierz witaminę D lub magnez, ale to czasem za mało lub brakuje Ci motywacji, żeby to zrobić.

Na szczęście istnieje NLP – zestaw prostych technik, które pozwalają czuć się tak jak TY zechcesz niezależnie od pogody i tego , co się dzieje wokół!

Możesz odzyskać energię, motywację i radość życia … nawet w takie dni jak teraz 🙂

Zapraszamy na szkolenie NLP w balerinkach – zostały już ostanie wolne miejsca więc warto zapisać się już dziś, jeżeli chcesz nauczyć się jak sobie radzić z jesienną chandrą !

//]]>