PO CO SIĘ UCZYĆ HIPNOZY ? | Instytut Neurolingwistyki
Geniusz podświadomości
20 February 2017
NOWA EDYCJA SZKOLENIA NLP BUSINESS EXPERT
26 February 2017

PO CO SIĘ UCZYĆ HIPNOZY ?

No właśnie, po co się uczyć hipnozy? Jeśli nie chcesz zostać hipnoterapeutą, hipnotyzerem scenicznym, lub pomagać ludziom w dokonywaniu zmian- po co masz uczyć się hipnozy?

Nauczenie się formalnej hipnozy w niewyobrażalny wręcz sposóbdoskonali umiejętności komunikacji z drugim człowiekiem. Zaczynasz rozumieć, że mówiąc coś do kogoś mówisz nie tylko do jego świadomego umysłu, ale również do jego podświadomości. Co więcej, do obu tych umysłów mogą być skierowane zupełnie różne komunikaty! Jest to tzw. komunikacja wielopoziomowa, bez której trudno wyobrazić sobie skuteczne wywieranie wpływu.

Kiedy Grinder i Bandler pisali swoje książki „Patterns of the hypnotic techniques of Milton H. Erickson” używali w nich terminuhypnotist/communicator (hipnotyzer/osoba komunikująca się). I rzeczywiście tak jest: każda skuteczna forma komunikacji jest w swojej naturze hipnotyczna.

Dla przykładu: pisałem niedawno o permisywnym stylu hipnozy (artykuł znajdziesz TUTAJ. Już w 1966 roku badania Jacka Brehma potwierdziły, że również w zwykłej rozmowie autorytarne polecenia budzą znacznie większy opór, niż sugestie dające możliwość wyboru. Ostatnie badania pokazują, że jest to proces automatyczny (czytaj: „nieświadomy”), aktywizujący określone obszary w mózgu.

Proste dodanie zwrotu takiego jak „…ale oczywiście możesz zrobić jak zechcesz” niemal PODWAJA wyrażanie zgody rozmówcy na proste prośby. W badaniu Guagena i Pascuala, w którym badacze przebrani za żebraków zaczepiali przechodniów (po prostu kocham psychologów społecznych 😉 ) dodanie zwrotów w rodzaju „to zależy tylko od pana” zwiększyło ilość datków o 400%!

Dla każdego hipnotyzera posługiwanie się takim językiem stanowi chleb powszedni.

Hipnozy warto też uczyć się z innych powodów. Większość decyzji ( o ile nie wszystkie!) ludzie podejmują na poziomie nieświadomym i dopiero potem człowiek je sobie uświadamia. A czymże jest hipnoza, jeśli nie bezpośrednią komunikacją z nieświadomym umysłem, czyli z tym ośrodkiem który ma największą władzę nad życiem człowieka?

Więcej o tym innym razem 🙂

A jeśli zechcesz się nauczyć hipnozy, zapraszamy na kolejną edycję Hipnozony… lecz oczywiście jest to wyłącznie Twoja decyzja 😉

 

Cena zniżkowa tylko do 27 lutego !

 

Pozdrawiam serdecznie

Lech Dębski

//]]>