ODCZARUJ PONIEDZIAŁEK | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
25d006ee-3c8f-11e3-9558-0025b511226e
LECH DĘBSKI O HIPNOZIE W DD TVN
17 March 2018
ŻYCIE można traktować JAK FOTOGRAFIĘ...SKUPIAć SIĘ NA TYM CO WAŻNE, UWIECZNIAć TYLKO TE DOBRE MOMENTY A JEŚLI UJĘCIE JEST SŁABE – robić KOLEJNE ZDJĘCIE (1)
ZDJĘCIE
20 March 2018

ODCZARUJ PONIEDZIAŁEK

Wiele problemów żyje tylko dlatego, że ciągle karmisz je uwagą.

Czy znasz książkę pod tytułem: „Fish! Chwyciło”?

Jest to bardzo znana pozycja, opowiadająca historię pewnego działu pewnej firmy, który był znienawidzony zarówno przez współpracowników, jak i klientów ze względu na postawę jego pracowników. Do tego działu przychodzi nowa kierowniczka, która ma przeprowadzić jego reorganizację. Szukając nowych pomysłów, trafia przypadkiem na targ rybny, gdzie ze zdziwieniem zauważa sklep pełen klientów, którzy wyglądają na zachwyconych.

Cóż może być wspaniałego w sklepie rybnym? Jego pracownicy, a raczej ich zachowanie — bo ludzie pracujący w tym sklepie postanowili świetnie się bawić sprzedawaniem ryb, co przyniosło im dużo klientów, pewnie również pieniędzy, a także dało poczucie, że robią w swoim życiu coś fajnego, pomimo że jest to coś, co może się wydawać mało interesujące. I okazuje się, że nastawienie pracowników tego sklepu dało się przenieść do wspomnianego działu, który zmienił się na lepsze.

Bo taka jest prawda — każda rzecz w Twoim życiu nie jest obiektywną prawdą, ale Twoją subiektywną oceną i sposobem patrzenia.

A wiesz, że każdą rzecz można obejrzeć pod różnymi kątami i ciągle będzie to ta sama rzecz, chociaż gdy popatrzysz na nią z innej strony, może się wydać zabawna czy interesująca? Nawet w PONIEDZIAŁEK 

//]]>