POZNAJ SEKRET SZCZĘŚCIARZY | Instytut Neurolingwistyki
WYWIAD – JOE VITALE I PRAWO PRZYCIĄGANIA
18 April 2018
LAST MINUTE !
20 April 2018

POZNAJ SEKRET SZCZĘŚCIARZY

„Nie spełnia moich oczekiwań”
„ Nie na to liczyłam”
„ Zawiodłem się”
„To mnie rozczarowało”

Znane? Oczywiście – każdemu przecież zdarzyło się, że jakieś zdarzenie nie spełniło jego oczekiwań i potem czuł rozczarowanie.

Jak tego można uniknąć?

Przyjrzyjmy się na początek strukturze oczekiwań – kiedy coś ma się zdarzyć ludzie tworzą w swoich głowach scenariusz przyszłych zdarzeń – czasem są one bardzo szczegółowe – łącznie z tym, jak ktoś ma się zachować, czy co powiedzieć w danej chwili.

A potem przychodzi rzeczywistość – która ze swojej natury nie zawsze i nie do końca spełnia treść oczekiwań. Im większa rozbieżność, tym większe rozczarowanie.

Co ciekawe – zazwyczaj też nie dzielimy się naszymi oczekiwaniami z innymi uważając, że w jakiś magiczny sposób oni będą wiedzieli co zrobić czy powiedzieć. Hmmm… mało jest na świecie specjalistów od czytania w myślach więc jeżeli chcesz, żeby ktoś spełnił Twoje oczekiwanie po prostu mu to powiedz! To jeden z lepszych sposobów, aby uniknąć rozczarowań 

Drugim – bardziej uniwersalnym – jest po prostu oczekiwać, że zdarzy się coś fajnego/dobrego/przyjemnego – bez żadnych szczegółów! Jedyny obraz w takim scenariuszu to Twoja zadowolona osoba i już 

To jeden z sekretów ludzi, którzy uważają się za szczęściarzy – oczekują najlepszego, ale bez konkretnej treści, skupiając się tylko na celu.

Może zatem warto zmienić swój sposób myślenia o przyszłości?

Dzięki temu i teraźniejszość i przeszłość mogą być przyjemniejsze 

//]]>