TRUDNA SZTUKA PRZEKONYWANIA | Instytut Neurolingwistyki
DLACZEGO NIE ROZUMIESZ?
6 November 2018
LAST MINUTE !
8 November 2018

TRUDNA SZTUKA PRZEKONYWANIA

Czy zdarzają Ci się takie osoby, z którymi nie możesz się porozumieć? Mówisz do nich, przekonujesz, używasz różnych argumentów, może nawet jakichś znanych Ci technik perswazji i…nic

Twoja informacja nie trafia do drugiej osoby i możesz nawet masz wrażenie, że ona po prostu Ciebie nie rozumie, jakbyście obydwoje mówili w różnych językach.

I czasem tak naprawdę jest!

W NLP mówimy często, że są trzy rodzaje języka polskiego w podziale na systemy reprezentacyjne (czyli sposoby w jaki ludzie myślą): wzrokowy, słuchowy i czuciowy.

Wzrokowcy opisują swoje myśli, za pomocą słów związanych z tym, co można zobaczyć; mówią na przykład opisując swój problem: „Widzę to w ciemnych barwach i potrzebuję wyjaśnień”.

Słuchowcy używają słów związanych z tym, co można usłyszeć; mówią o swoim problemie tak: „Brzmi mi tutaj jakaś fałszywa nuta i moja intuicja podpowiada mi, że trzeba to zharmonizować”

A czuciowcy mówią o uczuciach; w przypadku problemu użyją tego typu słów: „Napotykam przeszkody i nie idzie mi gładko, a chcę, żeby wszystko się ułożyło”

Niby ten sam komunikat, ale składa się z zupełnie innych słów.

Co zrobić, żeby się porozumieć? Wystarczy dopasować swoje słownictwo do swojego rozmówcy i zacząć mówić w jego języku To takie proste, ale działa doskonale!

Oczywiście, systemy reprezentacyjne to tylko jeden ze sposobów, aby skutecznie się porozumiewać z innymi – o wszystkich najbardziej istotnych i skutecznych będziemy mówić na szkoleniu „Sekrety perswazji” już na początku grudnia, więc jeżeli chcesz się tego nauczyć, to…

http://nlp.pl/?product=sekrety-perswazji

spiesz się bo zostały ostatnie miejsca w zniżkowej cenie 

//]]>