CZY INCEPCJA JEST MOŻLIWA? | Instytut Neurolingwistyki
KTO NA CIEBIE WPŁYWA
13 June 2019
JEŚLI ROZUMIESZ CO MAM NA MYŚLI
18 June 2019

CZY INCEPCJA JEST MOŻLIWA?

Pamiętasz film „Incepcja” z Leonardo DiCaprio?

Wielki kasowy przebój z gatunku s-f, w którym główny bohater buduje skomplikowaną intrygę, aby zaszczepić sugestię w umyśle pewnego człowieka.

W tym filmie, żeby osiągnąć cel, potrzebny jest chemik – który uśpi całą grupę, architekt – który wymyśla przestrzeń i jeszcze kilka osób, aby ta ryzykowna akcja była możliwa.

Wymaga to wielu przygotowań, a i tak do końca nie wiadomo, czy się uda – bo zbyt dużo zmiennych, a i tak wszystko mogą zakłócić systemy obronne umysłu albo wspomnienia…

Film ogląda się z zapartym tchem, a widzowie mają wrażenie, że to tylko fantastyka, bo przecież nie można komuś dać jakiejś sugestii bez jego wiedzy.

Trochę inaczej przyjęli ten film NLP-owcy 🙂

Dla nas pierwszą myślą po obejrzeniu było pytanie:
„ A po co to tak utrudniać? Przecież wystarczy chociażby prosta presupozycja, żeby komuś zaszczepić sugestię, a gdy chcesz to zrobić bardziej widowiskowo to możesz do tego dodać trans hipnotyczny – nawet taki niewidoczny, w postaci spiętrzonego cytatu. Bez żadnej zewnętrznej chemii, bez budowania całych światów – jedno zdanie, krótka historia i… zrobione.” 😎

Zasiewanie sugestii, kierowane myślami innej osoby – to są podstawowe umiejętności każdego z nas, tylko niewiele osób potrafi to zrobić celowo!

Komunikujemy się nie zdając sobie sprawy jak bardzo wypowiadane słowa wpływają na myśli innych.

W filmie jest taki moment, gdy jeden z bohaterów mówi, że można wpłynąć na myśli drugiej osoby używając odpowiednich słów. Jeżeli chcesz, żeby ktoś pomyślał o niebieskim słoniu wystarczy mu powiedzieć:
”Tylko nie myśl teraz o niebieskim słoniu!”, a dokładnie taka myśl pojawi się w głowie Twojego rozmówcy.

I tutaj mieli rację – magiczne słowo „nie” łatwo wprowadza określone myśli do głowy, wystarczy tylko użyć go celowo mając na uwadze obrazy, które pojawiają się po nim.

To tylko jedna z możliwości!

Jest jeszcze wiele innych wzorców językowych, które to umożliwiają, a także innych sposobów, które dla NLP-owców są czymś oczywistym, a nie czymś z gatunku s-f 😊

Jeżeli chcesz się przekonać, czy incepcja jest możliwa, to zapraszamy na nasze szkolenie „NLP PRACTITIONER”, na którym dowiesz się dużo więcej na temat tego, jak działa ludzki umysł i jak można na niego wpływać.

Jeszcze tylko do 30 czerwca obowiązuje cena zniżkowa.

http://nlp.pl/?product=nlp-practitioner

Ps. A jeśli się pospieszysz i będziesz jedną z trzech pierwszych osób korzystających z wyjątkowego pakietu NLP Practitioner/Master Practitioner, to kurs Praktyka NLP będziesz mieć za darmo KLIKNIJ TUTAJ!

//]]>