MEDYTUJ ! | Instytut Neurolingwistyki
UCIEKAJĄCE (jak wakacje) RABATY I JESIENNE NOWOŚCI
3 September 2019
OCZAROWAĆ ELOKWENCJĄ?
13 September 2019

MEDYTUJ !

Postanawiasz medytować – bo to zdrowe, redukuje poziom stresu i pewnie z wielu innych powodów.

Znajdujesz czas, spokojne miejsce, siadasz wygodnie, zamykasz oczy i… próbujesz się skoncentrować.

Starasz się przestać myśleć skupiając uwagę na oddechu, gdy tymczasem – bach i pojawia się niespodziewana myśl…Bardzo często jest tak , że winimy zewnętrzne okoliczności za rozproszenie myśli podczas medytacji – hałas, niewygodny fotel czy porę dnia, jednak prawdziwa PRZESZKODA tkwi w czymś innym.

Co nią jest

Twój umysł ❗️

To nie przez hałasy czy niewygodę albo światło nie możesz się skupić, tylko dlatego, że większość technik medytacyjnych nie uwzględnia podstawowych zasad działania umysłu.

Umysł jest cały czas aktywny, codziennie przewija się przez niego kilkadziesiąt tysięcy myśli, nawet w czasie snu na poziomie nieświadomym mnóstwo się w nim dzieje, więc jak chcesz go zatrzymać w jednej chwili?

To tak jakby stanąć przed rozpędzonym pociągiem i uważać, że wystarczy powiedzieć „Stop!” – jako rozsądny człowiek wiesz doskonale, że żeby tak się stało potrzeba zadziałania odpowiednich mechanizmów.

I tak samo jest ze skupieniem się na medytacji – tutaj też działają konkretne mechanizmy wewnątrz umysłu, które pozwalają go zatrzymać i poprowadzić w tą stronę, w którą chcesz.

I takimi właśnie mechanizmami posługuje się hipnoza.

Trans zawsze składa się najpierw z indukcji – czyli części, która pozwala uspokoić umysł i zająć odpowiednią tematyką – a dopiero potem jest czas na sugestie, zmiany czy po prostu relaks. I większość ludzi nie ma żadnych problemów , żeby wejść w ten przyjemny stan świadomości 😇

A jeśli chcesz:

➡️ nauczyć się metod, które pozwolą ci uzyskać kontrolę nad swoimi stanami emocjonalnymi,

➡️ poznać techniki, które ułatwią ci wejście w stan medytacji,

➡️ nauczyć się wprowadzać swój umysł w stan skupienia i relaksu,

➡️ doświadczyć stanu transu przy dźwiękach mis tybetańskich które pozwolą Ci odprężyć się całkowicie 🙂

Zajrzyj TUTAJ!

//]]>