WHOLENESS PROCESS W PROCESIE ZMIAN | Instytut Neurolingwistyki

WHOLENESS PROCESS W PROCESIE ZMIAN

ZOBACZYĆ TO UWIERZYĆ?
20 September 2019
BĄDŹ DOBREJ MYŚLI
26 September 2019

WHOLENESS PROCESS W PROCESIE ZMIAN

Dlaczego Wholeness Process jest tak uniwersalną metodą dokonywania zmian?

W jaki sposób proces integracji i połączenia z Ogólną Świadomością Wszystkiego ma pomóc w rozwiązywaniu najrozmaitszych problemów: zaburzeń lękowych, ograniczających przekonań, reakcji stresowych itp.?

Jest taka stara anegdotka o pijaku który chodzi wokół latarni, pilnie czegoś szukając na ziemi. Podchodzi do niego policjant i pyta, czego tak uparcie szuka. Pijak odpowiada, że zgubił klucze i musi je znaleźć. Policjant oferuje pomoc i szukają razem. Szukają minutę, dwie, pięć minut, potem dziesięć minut… Wreszcie policjant pyta, czy pijak jest pewien, że zgubił je właśnie tutaj. Pijak odpowiada, że jest pewien, że klucze zgubił gdzieś indziej. Zdumiony policjant pyta: „W takim razie czemu szukasz ich tutaj?”

„Bo tutaj jest jaśniej” odpowiada pijak.

Gdy mamy jakiś problem natury emocjonalnej lub osobistej, często bardzo przypominamy tego pijaka z anegdotki. Próbując rozwiązać problem skupiamy się na problemie, myślimy o problemie, rozważamy problem- tak samo jak pijak chodzący wokół latarni. A przecież jednego możemy być pewni- rozwiązania i zasoby potrzebne do poradzenia sobie z problemem znajdują się poza obszarem problemu!

Skąd to wiadomo? Po prostu gdyby zasoby potrzebne do rozwiązania problemu znajdowały się w tym samym obszarze co problem, to byśmy problem rozwiązali! Na przykład gdybyśmy doświadczając stresu mogli od razu wejść w stan relaksu, motywacji lub tworzenia kreatywnych rozwiązań, to problem stresu by dla nas nie istniał. Gdybyśmy czując lęk od razu przechodzili do poczucia pewności siebie, lęk by nie stanowił żadnego problemu. Niestety, skoro mamy problem, to znaczy że potrzebne do jego rozwiązania zasoby znajdują się poza naszym zasięgiem- tak jak klucze pijaka, leżące poza zasięgiem światła latarni.

A teraz wyobraź sobie, że nie tylko sąsiedztwo latarni, ale wszystko wokół zostaje oświetlone silnym światłem. Teraz znalezienie kluczy staje się bardzo proste.

Podobnie jest w przypadku Wholeness Process. Stan połączenia lub integracji z Ogólną Świadomością Wszystkiego rozpuszcza granice tego, co postrzegamy jako problem i umożliwia wejście w obszar poza problemem, obszar w którym znajdują się rozwiązania z których do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy i zasoby, do których dotąd nie mieliśmy dostępu. I rozwiązanie problemu- dowolnego problemu- staje się bardzo proste.

Jak to zrobić dowiesz się na przeprowadzonym po raz pierwszy w Polsce szkoleniu Wholeness process. Do 1go października obowiązuje cena promocyjna. Mamy jeszcze tylko 4 wolne miejsca (pojemność sali jest ograniczona do 15 osób!), więc zapisz się już dzisiaj

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz tu:

//]]>