JEŚLI CZUJESZ SIĘ ZAGROŻONY | Instytut Neurolingwistyki
DOBRE ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE
27 February 2020
ZALETY WIDZENIA PERYFERYJNEGO
10 March 2020

JEŚLI CZUJESZ SIĘ ZAGROŻONY

Czasami pojawia się jakaś ciemna, negatywna myśl – o problemie, który Cię nurtuje, o możliwym zagrożeniu, o czymś przykrym, raniącym lub smutnym, co już się wydarzyło, albo może się zdarzyć w przyszłości, o konkretnej osobie czy sytuacji i to wprowadza Cię w negatywny stan emocjonalny i czujesz się po prostu źle… I chociaż próbujesz zająć się czymś innym, ta myśl nie chce się odczepić i wraca jak bumerang, a co gorsza – przyciąga do siebie podobne myśli o podobnych sprawach – wyciąga z przeszłości podobne, negatywne zdarzenia, albo pisze najczarniejsze scenariusze, a Ty z każdą kolejną myślą czujesz się gorzej i nie wiesz, co zrobić.

Niestety, to zdarza się często, ponieważ mózg ludzi jest nastawiony na wyłapywanie zagrożeń z otoczenia, uwagę szybciej przyciągnie jakaś złe zdarzenie w w otoczeniu, a negatywne emocje powstają bardzo szybko. W dodatku podstawowym zadaniem ludzkiej podświadomości jest dbanie o bezpieczeństwo, co również wiąże się z wyostrzeniem uwagi i lepszym zapamiętywanie wszystkiego co ciemne, złe i negatywne, więc wiadomo dlaczego negatywne myśli bywają tak wszechobecne i przytłaczające.

Z drugiej strony – wiadomo, że pozytywne myśli przywołują pozytywne emocje i człowiek się wtedy lepiej czuje, więc bardzo przydatnym wydaje się umiejętność zarządzania swoimi myślami. Niestety większość ludzi nie wie jak to zrobić…

I tutaj z pomocą przychodzą techniki NLP, które poprzez zmiany struktury myśli pozwalają po prostu samodzielnie decydować o czym i jak chcesz myśleć.

Jeżeli taka umiejętność byłaby dla Ciebie użyteczna – to zapraszamy serdecznie na szkolenie „Wprowadzenie do świata NLP” – już 28 marca w Warszawie.

http://nlp.pl/?product=wprowadzenie-do-swiata-nlp-i-hipnozy

Ps. Spiesz się z rezerwacją miejsca ponieważ jeszcze tylko przez kilka dni obowiązuje na to szkolenie cena promocyjna!

//]]>