JEŚLI SZUKASZ LEKARSTWA NA BRAK MOTYWACJI | Instytut Neurolingwistyki

JEŚLI SZUKASZ LEKARSTWA NA BRAK MOTYWACJI

TRWAŁA ZMIANA? BEZPŁATNE KONSULTACJE!
8 January 2021
ZAPLANUJ sobie dobry dzień
15 January 2021

JEŚLI SZUKASZ LEKARSTWA NA BRAK MOTYWACJI

Jednym z bardziej powszechnych problemów natury psychologicznej w obecnych czasach jest brak motywacji, zniechęcenie czy apatia.

Budzisz się rano i po prostu już wiesz, że ten dzień nie będzie dobry, nie będzie w nim nic interesującego i często po prostu nie chce Ci się wstać, a jeżeli nawet to zrobisz, to od początku jesteś w złym nastroju….

Takie reakcje są jak najbardziej zrozumiałe, jeżeli weźmiemy pod uwagę otaczającą nas pandemiczną rzeczywistość, której końca nie widać, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę jak powtarzalne i wypełnione rutynowymi zadaniami są nasze dni.

Jak sobie z tym radzić?

Do czego się motywować?

Z czego się cieszyć?

Po pierwsze warto wiedzieć, że – najprościej mówiąc – jedna z dróg do szczęścia wiedzie ludzki mózg przez aktywność, która powoduje wydzielanie dopaminy, czyli każde działanie, które jest nowe 🙂 A im bardziej ono jest dla nas przyjemne, zabawne i lekkie – tym lepiej!

Warto zatem po prostu wprowadzić w swoje życie nowe aktywności, które sprawiają Ci przyjemność 🙂

Jak to zrobić przy tych ograniczeniach, które teraz mamy? Przecież wszelkie wyjazdy w nowe miejsca, nowe aktywności weekendowe raczej odpadają, to co nowego mogę zrobić?

Na początku po prostu się zastanów: ”Co to jest takiego, czego jeszcze nie robiłam/nie robiłem, a może mi sprawić przyjemność?”

I zrób sobie całą listę takich rzeczy (już samo jej tworzenie powinno sprawić, że poczujesz się lepiej) – od tych, które zostaną do zrealizowania, gdy już będzie można normalnie funkcjonować, poprzez te, które związane są z nauką, aż do małych, nowych przyjemności – takich jak przeczytanie nowej książki, zagranie w nową grę czy przygotowanie nowej potrawy.

Kiedy Twoja lista będzie już gotowa, to po prostu postaraj się ją realizować w miarę możliwości!

Najlepiej – każdego dnia zrób coś nowego i przyjemnego dla siebie! Dzięki temu w każdym dniu będzie coś dobrego, do czego warto się zmotywować i wstać z łóżka!

A jeżeli chcesz nauczyć się jak możesz jeszcze wpływać na swoje myśli i uwolnić się od wszechogarniającego zniechęcenia – to serdecznie zapraszamy na szkolenie online: „Do wolności od negatywności” już od 27 stycznia 2021r.

//]]>