ZMIANA PRZEKONANIA WPŁYWA NA TWOJĄ WAGĘ? | Instytut Neurolingwistyki

ZMIANA PRZEKONANIA WPŁYWA NA TWOJĄ WAGĘ?

URODZINY ANDRZEJA BATKO
10 May 2021
OSTATNI DZIEŃ ZNIŻKI !
11 May 2021

ZMIANA PRZEKONANIA WPŁYWA NA TWOJĄ WAGĘ?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia. Ludzie chodzą na siłownię, biegają, uprawiają różne sporty tylko o to, by zachować dobrą formę i zdrowie.

Co jednak z ludźmi, którzy wykonują ciężką pracę fizyczną? 

Na przykład taka pokojówka hotelowa ścieląc łóżka i sprzątając, codziennie wykonuje większą pracę niż każdy yuppie na siłowni, a jednak nie przekłada to się u niej na korzyści zdrowotne i utratę wagi.

Czemu tak się dzieje?

Doktor Ellen Langer z Uniwersytetu Harwarda postawiła śmiałą tezę:

MOŻE PO PROSTU NIE WIEDZĄ, ŻE UPRAWIAJĄ ĆWICZENIA FIZYCZNE!

W roku 2007 razem z Ali Crum rozpoczęły badanie przeszło 80 pokojówek z siedmiu różnych hoteli. Grupa badana została poinformowana, że ich dzienna praca spełnia zalecenia Center for Disease Control co do dziennej ilości ćwiczeń fizycznych, oraz powiedziano im o zaletach takich ćwiczeń. Grupa kontrolna wiedziała o zaletach ćwiczeń fizycznych, ale jej uczestników nie poinformowano,
że ich praca stanowi równoważnik takich ćwiczeń.
Po miesiącu ponownie przebadano członkinie obu grup pod kątem stylu życia i zdrowia. Okazało się, że w grupie poinformowanej średnia ilość ćwiczeń fizycznych wykonywanych poza pracą SPADŁA (nic dziwnego, skoro kobiety te wiedziały, że ćwiczą podczas pracy). Poza tym styl życia obu grup pozostał taki sam.
A mimo to, w grupie poinformowanej że ich praca stanowi równoważnik ćwiczeń na siłowni po tych 4 tygodniach zanotowano spadek wagi średnio o 1 kg. Stwierdzono również obniżenie BMI (stosunek wagi do wzrostu), poprawę WHR (stosunek obwodu talii do bioder), oraz spadek ciśnienia skurczowego o 10 a rozkurczowego o 5 mm Hg.

Tak więc:

SAMA ŚWIADOMOŚĆ ŻE WYKONUJE SIĘ ĆWICZENIA FIZYCZNE WYSTARCZYŁA BY DOPROWADZIĆ
DO KORZYSTNYCH ZMIAN W ZDROWIU I WYGLĄDZIE!

Zwykła zmiana przekonania na temat tego co się robi okazała się wystarczająca by organizm dostosował się do nowego sposobu myślenia!

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, aby ułatwić sobie proces osiągnięcia swojej wymarzonej sylwetki i dowiedzieć się o wszystkim, co ze strony psychologicznej pomaga w procesie odchudzania zapisz się na zajęcia online JAK ŁATWO SCHUDNĄĆ– a jeśli zrobisz to dzisiaj to złapiesz najbardziej promocyjną cenę !

//]]>