CO USPOKOI TWÓJ MÓZG? | Instytut Neurolingwistyki Rozwoju Osobistego i Hipnozy
największA przeszkodA w medytacji
PRZESZKODA W MEDYTACJI
10 January 2018
571x346_aga
NAJLEPSZA MEDYTACJA?
15 January 2018

CO USPOKOI TWÓJ MÓZG?

girls' weekend guide to

Czy wiesz, że istnieją dwa uczucia, dzięki którym zawsze można się uspokoić?

Dwa uczucia, które:

– zawsze uspokajają układ limbiczny w mózgu, który odpowiada za emocje,

– dają poczucie bezpieczeństwa, którego potrzebuje nieświadomy umysł,

– wnoszą piękno i dobro do życia.

Pierwszym z nich jest WDZIĘCZNOŚĆ.

Pozwala ona nam uświadomić sobie jak wiele tak naprawdę mamy, zamiast skupiać się na tym, czego brakuje. Kiedy człowiek docenia to, co jest oczywistością, zaczyna zdawać sobie sprawę, jak wiele ma, już tu i teraz.

Oczy, które widzą, umiejętność czytania, znajomość jednego z bardziej skomplikowanych języków na świecie (czyli naszego), posiadanie telefonu / laptopa / tabletu / komputera, posiadanie skrzynki mailowej, chęć do uczenia się – to wszystko już masz czytając ten tekst. Nie wspominam o możliwości ruchu, zrozumienia i logicznego myślenia :-)

Jeżeli w momentach gorszego samopoczucia zaczniesz sobie wyliczać ile masz takich oczywistości, to na pewno bardzo szybko się uspokoisz.

Drugim uczuciem jest MIŁOŚĆ.

Jednak większość z nas, gdy tylko słyszy to słowo od razu ma na myśli tą romantyczną, pełną wzlotów i upadków, płonącą z pożądania, umierającą z tęsknoty, czasem zielonooką z zazdrości i na pewno ulotną.

Jest jeszcze inna miłość – podobna do macierzyńskiej – kiedy kochasz swoje dziecko z całego swojego serca, widzisz w nim tylko to, co piękne, pragniesz dla niego tego, co najlepsze i to uczucie nigdy nie przemija.

Jednak, chociaż ta miłość bywa obarczona trudami wychowania, oczekiwaniami – to jest najbliższa tej najbardziej uniwersalniej, którą mamy na myśli.

W buddyzmie taka miłość jest życzeniem dobra, zdrowia, szczęścia i uwolnienia od cierpienia. W hunie – jest wzajemnym poczuciem szczęścia.

I o to właśnie uczucie chodzi

Trudno jednak jest ją osiągnąć – tak na zawołanie doskonale za to działa w tym przypadku medytacja, jednak nie każdy ma za sobą lata praktyki, żeby to poczuć.

Na szczęście już 27.01 odbędzie się w Warszawie szkolenie HIPNOZA MEDYTACYJNA na którym Agnieszka Ornatowska nauczy Cię jak wprowadzić się w stan medytacji oraz jak już po jednym dniu nauczyć się samemu błyskawicznie uspokajać swój mózg

http://nlp.pl/?product=hipnoza-medytacyjna

//]]>