CZYM JEST JĘZYK ZAKRĘCAJĄCY UMYSŁ? | Instytut Neurolingwistyki

CZYM JEST JĘZYK ZAKRĘCAJĄCY UMYSŁ?

JAK MYŚLAŁ MILTON ERICKSON ?
17 January 2018
NAJWIĘKSZY LĘK NA ŚWIECIE…
22 January 2018

CZYM JEST JĘZYK ZAKRĘCAJĄCY UMYSŁ?

Ponieważ parę osób pytało mnie o Język Zakręcający Umysł, zamieściłem krótki filmik pokazujący zastosowanie JeZU do błyskawicznej zmiany ograniczającego przekonania.

Zobacz TUTAJ !

Uczestnik treningu zgłosił problem z przekonaniem „nie jestem wystarczająco dobry”.

Wiadomo, że przekonania są trudne do zmiany, gdyż pełnią rolę filtrów odrzucających sprzeczne z nimi kontrprzykłady. Próby logicznego przekonywania rzadko kiedy są skuteczne, o czym wie każdy kto dyskutował z kimś kto ma silne przeciwstawne poglądy na jakąś sprawę. Przytaczanie sytuacji w których uczestnik okazywał się „wystarczająco dobry” nie na wiele by się zdało, gdyż zapewne od razu zacząłby kwestionować czy rzeczywiście był w nich „wystarczająco” dobry (co to właściwie znaczy „wystarczająco”? 😉 )

Na treningu NLP Practitioner uczymy metody zmiany ograniczających przekonań poprzez zmianę struktury myślenia. Metoda jest prosta, skuteczna i zajmuje ok 15- 20 minut. Tylko pomyśl: w ciągu 15 minut możesz się pozbyć każdego ograniczającego przekonania! Nieźle, co?

Gdy do zmiany przekonania zastosuje się JeZU, często wystarczy jedno pytanie, by całkowicie rozbić ograniczenie!

Pytanie, które zadałem uczestnikowi brzmiało:

„Czy jesteś wystarczająco dobry, żeby nie mieć tego przekonania w które nie wierzysz?”

I obserwowałem zmiany na jego twarzy i w sposobie oddychania, podczas gdy jego umysł zapętlał się, daremnie szukając odpowiedzi na to pytanie, wchodząc w obszar Transu Nieskończonych Możliwości, w którym nie ma żadnych neuro-lingwistycznych ograniczeń.

A gdy zobaczyłem że wchodzi w ten trans, oczywiście powiedziałem „właśnie tak” 🙂

Uczestnik poprosił mnie o powtórzenie pytania (jakby to miało coś zmienić 😉 ), więc je powtórzyłem w nieco zmienionej wersji:

„Czy jesteś wystarczająco dobry, by nie wierzyć w to przekonanie, którego już nie masz?”

Game, set, match. Dwa pytania, 32 sekundy i przekonanie zostało rozbite. Na pytanie „co teraz czujesz?” uczestnik odpowiedział „mętlik”. Jego umysł doświadczał mętliku, podczas gdy w ciele czuł wibracje i pulsowanie. To bardzo charakterystyczne dla zastosowania JeZU– zdezorientowany umysł wychodzi poza słowa w obszar, gdzie nie ma neuro-lingwistycznych ograniczeń, a ciało czuje się bardzo dobrze.

Gdy uczestnik czując tę wibrację miał teraz pomyśleć o swoim ograniczającym przekonaniu, od razu doświadczył zmiany. I zmiana była widoczna w jego wyrazie twarzy i zachowaniu, co, oczywiście, było dla mnie znacznie ważniejsze niż jego słowna odpowiedź.

Normalnie od razu bym ugruntował zmianę, zadając na przykład pytanie „co dzięki temu stało się teraz dla ciebie możliwe”. W tym przypadku zaczekałem do dnia następnego, by pokazać, że zmiana się utrzyma nawet bez ugruntowania. I widać, że stwierdzenie „nie jestem wystarczająco dobry” wywołuje zupełnie inną reakcję niż poprzednio.

Przy okazji zwróć uwagę na gest, jaki wykonuję zadając pytanie „co dzięki temu stało się dla ciebie możliwe?” Czy widzisz, jak to co zrobiłem wpłynęło na odpowiedź uczestnika: „poszerzyłem spektrum myślenia o swoich nowych celach”? Hipnoza konwersacyjna to nie tylko to co mówimy, to również to jak mówimy i co robimy- to pełen zakres komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

A jeśli chcesz się nauczyć jak stosować Język Zakręcający Umysł i poznać inne tajniki zaawansowanej hipnozy konwersacyjnej, to zapraszam na warsztat ZAAWANSOWANA HIPNOZA KONWERSACYJNA.

Jeśli nie masz jeszcze żadnych doświadczeń z hipnozą konwersacyjną, przyjdź na PODSTAWY HIPNOZY KONWERSACYJNEJ.

 

Pozdrawiam serdecznie

Lech Dębski

 

//]]>