KAŻDA MYŚL… | Instytut Neurolingwistyki
PRZEDPREMIEROWO – NOWA KSIĄŻKA AGNIESZKI ORNATOWSKIEJ
11 September 2020
MYŚLISZ, ŻE MASZ TYLKO JEDEN MÓZG ?
21 September 2020

KAŻDA MYŚL…

Emocje są reakcjami hormonalnymi Twojego ciała na Twoje myśli, więc każda myśl wywołuje odpowiednią dla siebie reakcję. Zatem to, o czym myślisz wpływa tez bezpośrednio na Twoje ciało i większość reakcji, które w nim zachodzi.
Jeżeli pomyślisz o czymś, czego się boisz, to w powiązaniu z tym pojawią się w Twoim ciele hormony związane ze stresem, co następnie może wywoływać napięcie mięśni, przyspieszone bicie serca, drżenie rąk czy uczucie osłabienia.
Jeżeli masz w głowie pozytywne myśli, i czujesz związane z nimi pozytywne emocje, Twoje ciało czuje się dobrze, jeżeli natomiast masz w głowie negatywne myśli i czujesz związane z nimi negatywne emocje to Twoje ciało czuje się zdecydowanie gorzej.
Twoje myśli, emocje i związane z nimi odczucia wpływają na efekty Twoich działań.
Jeżeli wszystko powyżej jest w pozytywie, to wtedy wszystko wychodzi Ci dobrze albo łatwo znajdujesz sposoby, żeby poradzić sobie z problemami, które się pojawiają. Natomiast jeżeli Twoje myśl są negatywne i czujesz związane z nimi negatywne emocje, a Twoje ciało czuje się źle wtedy zdecydowanie trudniej jest osiągnąć zamierzone cele i radzić sobie z problemami.
A teraz zróbmy mały eksperyment, żeby przekonać się jak ta teoria działa w praktyce.
Pomyśl o czymś, co nazywasz swoim problemem i zwróć uwagę jakie emocje pojawiają się w Twoim ciele i jak to wpływa na to, jak się czujesz.
A teraz pomyśl o czymś, co uwielbiasz, co kochasz robić, co jest dla Ciebie ważne w pozytywnym wymiarze – obejrzyj to w postaci filmu, w którym grasz główną rolę i znów zwróć uwagę, jak to łączy się z Twoimi emocjami i odczuciami w ciele.
Jest różnica? Oczywiście 🙂 Bo tak właśnie działa człowiek!
Jednak negatywności przychodzą nam dużo łatwiej i szybciej i są bardziej wyraźne odczuwane, zatem warto jest nauczyć się różnych technik, które pomagają pozbywać się tych negatywności, a zamiast tego skupiać się na pozytywnych myślach.
Jeżeli chcesz poznać kilka bardzo skutecznych technik do zarządzania swoimi emocjami zobaczymy się już 26 września na szkoleniu „WPROWADZENIE DO ŚWIATA NLP I HIPNOZY” a w związku z tym, że szkolenie odbędzie się online – możesz wziąć w nim udział w super promocyjnej cenie:
//]]>