ĆWICZENIE NA BYCIE „TU I TERAZ” | Instytut Neurolingwistyki

ĆWICZENIE NA BYCIE „TU I TERAZ”

WIOSENNE PORZĄDKI
22 March 2021
BŁYSKAWICZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ LĘKU – LAST MINUTE
29 March 2021

ĆWICZENIE NA BYCIE „TU I TERAZ”

Dobrym sposobem na radzenie sobie z lękiem jest umiejętność bycia „tu i teraz”, więc proponujemy krótkie ćwiczenie, które pomaga uzyskać ten stan:

Zatrzymaj się na chwilę.

Po prostu stań w miejscu lub usiądź wygodnie.

Rozejrzyj się wokoło.

Zwróć uwagę na wszystkie przedmioty, które są wokół Ciebie. Postaraj się zauważyć wszelkie detale i szczegóły — kolory, ich odcienie, kształty, fakturę.

Skup się następnie na dźwiękach, które słyszysz — usłysz wyraźnie wszystkie odgłosy, które Cię otaczają, od tych głośniejszych do tych najcichszych, aż w końcu wsłuchaj się w swój oddech. Jak zmieniają się Twoje odczucia, gdy robisz wdech i wydech?

Skup się teraz na doznaniach w całym Twoim ciele. Weź głęboki wdech i poczuj, jak Twoje ciało się rozluźnia, teraz wydech — wypuść z siebie resztki napięcia. Poczuj wyraźnie całe swoje ciało — od czubka głowy aż po czubki palców.

Następnie wybierz sobie coś z rzeczy, które są wokół Ciebie, coś, co Ci się podoba — to może być jakiś detal: kolor, kształt, a może dźwięk. Skup na nim swoją uwagę — zacznij go obserwować… Tak po prostu, będąc tu i teraz.

Pozostań w tym stanie przez chwilę, odsuń wszystkie myśli ze swojej głowy.

Przyjemne uczucie, prawda?

Możesz uzyskać ten stan również medytując, słuchając transów lub po prostu wyglądając za okno i obserwując przez dłuższą chwilę jaka jest pogoda, bo wtedy nie myślisz ani o przeszłości, ani o przyszłości, więc pojawia się spokój ducha,

który doskonale likwiduje wszystkie lęki 🙂

 

A jeżeli chcesz się nauczyć innych skutecznych technik, które pozwalają sobie radzić z negatywnymi emocjami – to zapraszamy serdecznie na szkolenie „Do wolności od negatywności.

Zapisz się już TERAZ ponieważ jest to ostatnia chwila żeby wziąć udział w tym szkoleniu za bardzo promocyjną cenę !

//]]>