BŁYSKAWICZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ LĘKU – LAST MINUTE | Instytut Neurolingwistyki

BŁYSKAWICZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ LĘKU – LAST MINUTE

ĆWICZENIE NA BYCIE „TU I TERAZ”
24 March 2021
CZY TO PRAWDA CZY FAŁSZ?
1 April 2021

BŁYSKAWICZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ LĘKU – LAST MINUTE

Kolejną rzeczą, która warto wiedzieć na temat radzenia sobie z lękiem, to fakt, że kiedy człowiek odczuwa bardzo wyraźne i mocne emocje, to na poziomie aktywności mózgu bardzo aktywna jest prawa półkula, a lewa prawie nie. Więc, żeby się uspokoić wystarczy uaktywnić lewą półkulę 🙂
Jak to zrobić?
Najprostszym sposobem są ruchy naprzemienne ciała – najbardziej „na leniuszka” można je zrobić wykorzystując ruchy gałek ocznych – po prostu spoglądając w prawo i w lewo, możesz też wyobrazić sobie, że przesuwasz swoim wzrokiem po kształcie litery X, lub że patrzysz na zegar i kolejno spoglądasz na godzinę 12, 3, 6, 9 i znów 12. (w dodatku to dobre ćwiczenie dla jakości Twojego widzenia, kiedy zbyt długo siedzisz przed ekranem i czujesz, że Twoje oczy są zmęczone, więc warto jest je zrobić)
Innym prostym sposobem na uaktywnienie obydwu półkul mózgowych jest przerzucanie czegoś z ręki do ręki – to może być piłeczka, długopis lub inna mała rzecz.
Możesz też wykonywać bardziej złożone ruchy – na przykład „pajacyka” albo też po prostu można potańczyć sobie przez chwilę – od Ciebie zależy jaki rodzaj aktywności wybierzesz, jednak pamiętaj, że ważne jest, aby poruszały się obydwie części ciała, bo dzięki temu uspokajasz swoje emocje.
A jeżeli chcesz się nauczyć innych skutecznych technik, które pozwalają sobie radzić z negatywnymi emocjami – to zapraszamy serdecznie na szkolenie „Do wolności od negatywności”.
Zapisz się już TERAZ ponieważ już dzisiaj o północy mija termin wyjątkowo zniżkowej ceny!

 

//]]>