PRZESZKODY W MEDYTACJI ? | Instytut Neurolingwistyki
PODKRĘĆ MOC TWOJE NIEŚWIADOMEGO UMYSŁU
13 October 2021
MITY NA TEMAT HIPNOZY
13 October 2021

PRZESZKODY W MEDYTACJI ?

Postanawiasz medytować – bo to zdrowe, redukuje poziom stresu i pewnie z wielu innych powodów.
Znajdujesz czas, spokojne miejsce, siadasz wygodnie, zamykasz oczy i… próbujesz się skoncentrować.
Starasz się przestać myśleć skupiając uwagę na oddechu, gdy tymczasem – bach i pojawia się niespodziewana myśl…Bardzo często jest tak , że winimy zewnętrzne okoliczności za rozproszenie myśli podczas medytacji – hałas, niewygodny fotel czy porę dnia, jednak prawdziwa PRZESZKODA tkwi w czymś innym.
Co nią jest?
Twój umysł!
To nie przez hałasy czy niewygodę albo światło nie możesz się skupić, tylko dlatego, że większość technik medytacyjnych nie uwzględnia podstawowych zasad działania umysłu.
Umysł jest cały czas aktywny, codziennie przewija się przez niego kilkadziesiąt tysięcy myśli, nawet w czasie snu na poziomie nieświadomym mnóstwo się w nim dzieje, więc jak chcesz go zatrzymać w jednej chwili?
To tak jakby stanąć przed rozpędzonym pociągiem i uważać, że wystarczy powiedzieć „Stop!” – jako rozsądny człowiek wiesz doskonale, że żeby tak się stało potrzeba zadziałania odpowiednich mechanizmów.
I tak samo jest ze skupieniem się na medytacji – tutaj też działają konkretne mechanizmy wewnątrz umysłu, które pozwalają go zatrzymać i poprowadzić w tą stronę, w którą chcesz.
I takimi właśnie mechanizmami posługuje się hipnoza.
Trans zawsze składa się najpierw z indukcji – czyli części, która pozwala uspokoić umysł i zająć odpowiednią tematyką – a dopiero potem jest czas na sugestie, zmiany czy po prostu relaks. I większość ludzi nie ma żadnych problemów , żeby wejść w ten przyjemny stan świadomości 🙂
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że to Podświadomość, a nie Umysł Świadomy czy siła woli, tak naprawdę kieruje naszymi emocjami, motywacjami i działaniami; i jeżeli nie potrafisz się z nią komunikować, to trudno Ci też kierować własnym zachowaniem.
Warto jest zatem zaprzyjaźnić się ze swoim nieświadomym umysłem…
Jeśli chcesz nauczyć się kilku technik pozwalających na poznanie SKUTECZNEJ HIPNOZY która pozwoli ci osiągnąć te wszystkie rzeczy zobaczymy się na szkoleniu online na które jeszcze przez kilka dni obowiązuje zniżkowa cena:
//]]>