SPRÓBUJ TEGO NIE PRZECZYTAĆ | Instytut Neurolingwistyki
NIEZWYKŁE HOBBY CZARNOSKÓREGO MUZYKA
7 February 2022
JAK MOŻESZ SKUTECZNIE SIĘ KOMUNIKOWAĆ – LAST MINUTE
10 February 2022

SPRÓBUJ TEGO NIE PRZECZYTAĆ

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że słowo SPRÓBUJ jest w pewnym sensie magiczne – ponieważ ma inne znaczenie na poziomie świadomym, a inne na poziomie nieświadomym.
Zazwyczaj mówimy SPRÓBUJ, kiedy chcemy złagodzić swoją prośbę lub grzecznie przedstawić swoje polecenie. Mówimy: „Spróbuj zrobić to dzisiaj, Spróbuj skończyć dziś ten projekt”, itp. Mówimy też SPRÓBUJĘ, kiedy chcemy potwierdzić, że coś zrobimy.
Na poziomie świadomym zrozumiałe jest, że chcemy czegoś od kogoś lub że chcemy coś zrobić. To jest jasne dla każdego z nas!
Co zaś się dzieje na poziomie nieświadomym?
Zanim to wyjaśnię zróbmy najpierw mały eksperyment – ja napiszę dwa zdania, a Ty sprawdź, jaka pod względem treści myśl pojawia się w Twojej głowie. A zatem:
Otwieram drzwi.
Spróbuję otworzyć drzwi.
Co się dzieje, gdy otwierasz drzwi? Najprawdopodobniej robisz to z łatwością 🙂
A co się dzieje, gdy próbujesz otworzyć drzwi?
Najprawdopodobniej pojawiają się jakieś trudności!
Co zatem się dzieje na poziomie nieświadomym, gdy mówisz to kogoś SPRÓBUJ? Mówisz mu jednocześnie: to będzie trudne!
Czy taki jest Twój cel? Czy kiedyś kogoś o coś prosisz, to chcesz, żeby przy okazji się męczył, trudził i wkładał w to wysiłek? Najprawdopodobniej nie.
Co zatem robić?
Po prostu, kiedy kogoś o coś prosisz, to zastąp słowo SPRÓBUJ pięknym słowem: PROSZĘ 🙂 „Proszę zrób to dzisiaj” – brzmi grzecznie na poziomie świadomym i jednocześnie na poziomie nieświadomym mówisz, że to jest łatwe.
A gdy przyjmujesz od kogoś prośbę czy polecenie po prostu odpowiedz: „DOBRZE, zrobię to”. W ten sposób na poziomie świadomym grzecznie przyjmujesz prośbę, a na poziomie nieświadomym mówisz też sobie, że to będzie łatwe.
To tylko jeden ze sposobów, które są znane osobom, które interesują się szeroko rozumianą perswazją, skuteczną komunikacją i NLP!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać inne techniki, które pomogą Ci skutecznie wpływać na innych – to zapraszamy serdecznie na intensywny warsztat online „POZNAJ NLP- JAK MOŻESZ SKUTECZNIE SIĘ KOMUNIKOWAĆ”
Tutaj jest link do oferty:
Warto zapisać się już teraz, ponieważ jeszcze tylko do 11 lutego obowiązuje cena promocyjna!
//]]>