CZY POTRAFISZ POCZUĆ RÓŻNICĘ | Instytut Neurolingwistyki
URODZINY ANDRZEJA BATKO
10 May 2022
WYMIARY CZASU A TWOJE EMOCJE – LAST MINUTE!
13 May 2022

CZY POTRAFISZ POCZUĆ RÓŻNICĘ

Jeżeli interesujesz się rozwojem osobistym, to z pewnością zdarzyło Ci się spotkać z poradą:

„Jeżeli chcesz się poczuć dobrze, to pomyśl o czymś przyjemnym”…

I z jednej strony to bardzo prosta i skuteczna technika – jednak, żeby zadziała należy wiedzieć JAK myśleć, żeby poczuć się dobrze.

Aby dana myśl miała moc wpływania na uczucia, nie wystarczy pomyśleć: „lubię być nad morzem” i przelotnie zobaczyć w swoich myślach plażę i morskie fale. Jeżeli tak będziesz myśleć, to być może pojawi się w Tobie jakiś ślad uczucia, ale na pewno nie sprawi, że poczujesz się lepiej.

JAK zatem myśleć?

Aby myśl miała moc wpływania na uczucia należy się na niej skupić i obejrzeć ją wyraźnie we wszystkich możliwych wymiarach! Zatem, jeżeli lubisz być nad morzem, to przypomnij sobie dokładnie, co widzisz, kiedy jesteś na plaży – od błękitu nieba, poprzez morskie fale, aż do linii brzegu i Twoich bosych stóp na piasku; przypomnij sobie szum fal, krzyk mew, pozwól sobie przypomnieć zapach powietrza i te wszystkie doznania, które się z tym wspomnieniem łączą: ciepło słońca na skórze, piasek pod stopami, delikatny wietrzy na skórze, a może nawet smak powietrza. Innymi słowy: wybierz sobie konkretną myśl i zobacz ją jako ogromny, panoramiczny obraz wokół Ciebie, usłysz dokładnie wszystkie dźwięki i pozwól sobie doświadczyć wszelkich doznań z tym związanych. Dopiero dzięki temu wszystkiemu doświadczysz zmian na poziomie uczuć, które pomogą Ci się poczuć dobrze!

I może się wydawać, że to, o czym piszę to tylko szczegóły, ale daj sobie chwilę, żeby sprawdzić i przetestować różnicę w swoich uczuciach:

Co się stanie, kiedy myśl będzie tylko przelotna, a co się stanie, kiedy się na niej skupisz i doświadczysz ją we wszystkich wymiarach? Jeżeli to zrobisz, to z pewnością poczujesz różnicę!

To tylko jedna z wielu technik oparta na NLP, które pozwalają poczuć się lepiej, którymi będziemy zajmować się na szkoleniu online „Wewnętrzny spokój”, które zaczyna się już 18 maja.

A jeżeli chcesz się nauczyć, JAK łatwo możesz poczuć się dobrze, to zapisz się na to szkolenie – jeszcze do piątku 13 maja obowiązuje cena zniżkowa więc ZAREZERWUJ swoje miejsce już TERAZ:

//]]>