LAST MINUTE! | Instytut Neurolingwistyki
TO TYLKO MOMENT!
25 May 2022
NIEWYRAŻONE EMOCJE NIGDY NIE UMIERAJĄ?
30 May 2022

LAST MINUTE!

W NLP od początku urzekła mnie prostota technik, które pozwalają zmienić strukturę swoich myśli, a przez to zmienić też swój stan emocjonalny. Na szkoleniach zawsze z przyjemnością obserwuję zadziwienie uczestników, którzy przekonują się jak łatwo i szybko można zmienić swoje emocje. I to nie poprzez pomyślenie o czym innym – bo to jest powszechnie znany sposób, ale poprzez zmianę struktury konkretnej myśli! Czasem jedna mała zmiana, kiedy wiesz JAK ją zrobić, może zmienić myśl, która Cię denerwuje, frustruje czy złości, na taką, która staje się obojętna.

JAK to się robi?

Pomyśl teraz o czymś, co Cię denerwuje.
I zwróć uwagę gdzie w przestrzeni wokół Ciebie wyświetla się ta myśl z Twojego umysłu (tak, jakby była obrazem, który możesz zobaczyć). I zamiast skupiać się na jej treści, zacznij sprawdzać jej strukturę – czyli odpowiedz sobie na następujące pytania:
Gdzie ta myśl się pojawia? Na wprost, na lewo czy na prawo od Ciebie? Na wysokości oczu, czy wyżej czy niżej? W jakiej odległości?Czy jest mała czy duża?

A następnie zmniejsz ją do rozmiarów znaczka pocztowego, przenieś maksymalnie do dołu i odsuń od siebie na odległość kilku metrów.
I sprawdź jak się zmieniły Twoje emocje, kiedy patrzysz na nią w taki sposób.
Pewnie zdenerwowanie się zmniejszyło, bo dla większości ludzi zmniejszenie obrazu myśli, przesunięcie na dół i oddalenie sprawia, że emocje maleją. Ale są też inne cechy obrazu, które mogą wpływać na Twoje emocje.
I takiego właśnie sposobu zmienia swoich myśli uczymy na treningach NLP 🙂

To tylko jedna z bardzo wielu możliwych technik, dzięki którym to Ty możesz zdecydować czy chcesz, żeby coś Cię denerwowało, martwiło, czy też wolisz obojętność, a może chcesz się z tego śmiać?  Wybór należy do Ciebie, jeżeli wiesz JAK to zrobić.

I jeżeli chcesz się tego nauczyć, i jeszcze wielu innych bardzo użytecznych technik wywierania wpływu na innych i komunikacji, to zapraszamy na szkolenie NLP Practiotioner Cetification – już w sierpniu w Warszawie.

A jeżeli najpierw chcesz się przekonać, czy trening NLP jest dla Ciebie odpowiedni – to zapraszamy na szkolenie w wersji online „Wprowadzenie do świata NLP” – już od 1 czerwca – Zarezerwuj swoje miejsce do PÓŁNOCY to złapiesz jeszcze super promocyjną cenę.

//]]>