OBALAMY MITY! | Instytut Neurolingwistyki
DLACZEGO LUDZIE KIERUJĄ SIĘ W STRONĘ DUCHOWOŚCI
6 June 2022
CO JESZCZE JEST MOŻLIWE
21 June 2022

OBALAMY MITY!

Z duchowością wiążą się mity, które spotykamy w obiegowych opiniach.

Oto 5 najbardziej popularnych:

1. Duchowość wymaga trudnej praktyki i poświęceń.

Kiedy myślimy o „duchowej” osobie wyobrażamy sobie zazwyczaj samotnego ascetę mieszkającego w jaskini, który całe dnie spędza w bezruchu poszukując oświecenia. Fakt – wygląda to na trudne, jednak osób, które wybrały taką drogę praktykowania duchowości jest naprawdę mało. Dla większości ludzi ta droga wiąże się z odnalezieniem sensu życia, zmianą sposobu patrzenia i reagowania na różne sprawy oraz wprowadzeniem do swojego życia uważności oraz praktyk, które im najbardziej odpowiadają – to może być medytacja, zapalenie świeczki czy też po prostu spacer!

2. Duchowość wymaga rezygnacji z dóbr materialnych.

Niestety ciągle pokutuje w większości z nas przekonanie, że można być albo osobą duchową i oświeconą albo bogatą! Na szczęście osoby, które zajmują się duchowością wiedzą doskonale, że jest to tylko ograniczenie, ponieważ bogactwo i obfitość powinno dotyczyć wszystkich sfer życia, a pieniądze są formą energii, więc warto dbać o jej przypływ i przepływ.

3. Duchowość wymaga posiadania mistrza / nauczyciela / przewodnika.

W czasach, gdy wiedza była trudno dostępna istnieli mistrzowie, jednak teraz możemy uczyć się i rozwijać na różne sposoby – są książki, internet, więc nie ma potrzeby ograniczania się i dobrze jest, gdy możemy wybierać; jedyna wątpliwość, która może się tutaj pojawić, to jak wybrać to, co jest dla Ciebie najlepsze? I dlatego dobrze jest przede wszystkim umieć się komunikować z sobą samym, by móc sprawdzić, co dla Ciebie jest odpowiednie, ponieważ nie ma jednej drogi duchowości dobrej dla wszystkich.

4. Duchowość sprawia, że ludzie dziwnie się zachowują.

Istnieje takie wyobrażenie osoby, która zaczyna zajmować się duchowością i nagle zaczyna się dziwnie zachowywać i opowiada o rzeczach, które nie mają nic wspólnego z racjonalnością. Owszem, może się zdarzyć, że duchowe osoby na początku swojej drogi mają pewne wyzwania z komunikacją z innymi, ale tylko dlatego, że ich percepcja poszerza się i patrzą na świat dostrzegając wymiary, które trudno jest wytłumaczyć innym, jednak z czasem odnajdują swoje własne sposoby na istnienie w świecie, który staje się dla nich po prostu cudownym miejscem.

5. Duchowość wymaga powagi.

Ludziom często wydaje się , że ta droga pozbawia nas radości życia czy skłonności do zabawy; faktycznie – duchowi ludzie nie potrzebują do tego, żeby się uśmiechać i doskonale czuć ani jakichś specjalnych powodów ani używek, bowiem potrafią się cieszyć z drobiazgów, które innym umykają – pięknem kwiatów, drzew, zachodów słońca czy uśmiechów innych ludzi. Dlatego właśnie duchowość nierozerwalnie wiąże się nie z powagą, a z radością, uśmiechem i pogodą ducha 🙂

Zatem, jeżeli któryś z powyższych mitów powstrzymuje Ciebie przed poszukiwaniem duchowości – odnalezieniem sensu życia, jego większego wymiaru, swojego własnego szczęścia – to może warto jednak zacząć to robić?

A jeżeli nie szukasz teorii, wielkiej wiedzy tylko prostych i sprawdzonych sposobów JAK wprowadzić duchowość do Twojego życia – to zapraszamy na szkolenie online „Struktura duchowości”. Jeśli zarezerwujesz swoje miejsce do 10.06 otrzymasz rabat więc warto zapisać się już TERAZ!

//]]>