JEŻELI “JUTRO” NIE NADCHODZI | Instytut Neurolingwistyki
ANDRZEJKOWY ŁAPACZ SNÓW
29 November 2022
ŻEBY SIĘ CHCIAŁO TAK BARDZO, JAK SIĘ NIE CHCE
7 December 2022

JEŻELI “JUTRO” NIE NADCHODZI

Czy zdarza Ci się, że ambitne plany nadrobienia pewnych zaległości kończą się hasłem: “a zrobię to jutro”? i często ten stan się przedłuża i “jutro” coś długo nie nadchodzi? Jeśli taki – warto dowiedzieć się czym jest prokrastynacja.

Prokrastynacja lub zwlekanie to tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia…

“JUTRO” – ten wspaniały dzień, gdzie mieszczą się nasze plany, postanowienia, marzenia. Wtedy jesteś na diecie, ćwiczysz, rozwijasz się i robisz to wszystko, na co nie masz ochoty teraz

A czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zastanowić, dlaczego odkładasz to wszystko na jutro?

Co sprawia, że zamiast ćwiczeń wybierasz leżenie na kanapie, zamiast czegoś zdrowego wolisz zjeść czekoladę lub chipsy? Zamiast uczyć się wolisz obejrzeć jakiś głupawy program w telewizji?

Bardzo często wynika to z tego JAK myślisz o danej czynności.

Wielu z nas, kiedy myśli o ćwiczeniach widzi siebie w trudzie i znoju, bez żadnej przyjemności robiącego kolejny ruch…

Zdrowe jedzenie na talerzu wygląda mało kusząco i zazwyczaj nie wydaje się smaczne…

A nauka to mozolne wkuwanie nudnych regułek, które są równie pasjonujące, co zapamiętanie liczby pi…

I nic dziwnego, że się nie chce!!!

Każdy, gdyby zobaczył taki obrazek zareagowałby niechęcią więc trudno się dziwić, że wybierasz inne zajęcia, które są przynajmniej trochę przyjemne

Jak można to zmienić?

Jednym ze sposobów jest zmiana treści myślenia – wystarczy zadać sobie pytanie – po co chcę ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, uczyć, itd.? Co Ci to da w przyszłości? Jak się wtedy będziesz czuć lub wyglądać?

Większości z nas chodzi o świetny wygląd, kondycję, inni marzą o tym, żeby się zmieścić w ubrania co najmniej o rozmiar mniejsze, a niektórzy chcą podziwu innych.

I kiedy następnym razem pomyślisz sobie, że może warto zrobić dziś, to co odkładasz na jutro – to zobacz wtedy w głowie ten obrazek, jak już świetnie wyglądasz i się czujesz!

I sprawdź o ile bardziej masz to ochotę zrobić teraz 🙂

Niektórym jednak taki mały zabieg myślowy nie wystarcza – wtedy dobrze jest jeszcze zająć się strukturą myśli, żeby wzmocnić jeszcze swoją motywację – jak tego dokonać dowiedzą się uczestnicy naszej styczniowej edycji szkolenia online JAK SIĘ SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ które rozpocznie się

już 19 stycznia 🙂

Sprawdź czy jeszcze są miejsca, ponieważ jeśli zdążysz złapać wyjątkową okazję – cena tego szkolenia dla pierwszych trzech osób jest wyjątkowo promocyjna!

//]]>