ŻEBY SIĘ CHCIAŁO TAK BARDZO, JAK SIĘ NIE CHCE | Instytut Neurolingwistyki

ŻEBY SIĘ CHCIAŁO TAK BARDZO, JAK SIĘ NIE CHCE

JEŻELI “JUTRO” NIE NADCHODZI
2 December 2022
JAK PRZYWRÓCIĆ MAGIĘ ŚWIĄT
20 December 2022

ŻEBY SIĘ CHCIAŁO TAK BARDZO, JAK SIĘ NIE CHCE

Zaczęła się zima, a wraz z nią dla niektórych czas, kiedy tak jakoś trudniej zebrać się do robienia rzeczy, które trzeba zrobić… I czasami tak bardzo się nie chce, że nie sposób się zmotywować do działania :-/ Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

W NLP pracujemy zazwyczaj na samej strukturze problemu i nie pytamy zazwyczaj o treść konkretnych myśli – poza jednym wyjątkiem – właśnie motywacją!

Ponieważ ludzie bardzo często motywując się do jakiegoś działania tworzą sobie demotywujące w treści obrazy – na przykład – chcesz się zabrać za ćwiczenia i w myślach widzisz jak się pocisz, męczysz i trudzisz. I nic dziwnego, że Ci się nie chce! Albo chcesz się zabrać za porządki i w myślach widzisz jak z umęczonym wyrazem twarzy szorujesz podłogę – i znów nic dziwnego, że Ci się nie chce! Albo masz zrobić coś w pracy i w myślach widzisz jak ślęczysz nad stosem nudnych papierów! Każdemu by się odechciało robić coś takiego!

Zatem – jeżeli masz się za coś zabrać to raczej pomyśl o celu, który chcesz osiągnąć, a wtedy na pewno bardziej Ci się będzie chciało.

Ćwiczenia? Zadaj sobie pytanie: dlaczego to robisz? Dla doskonałej sylwetki? Jeżeli tak, to w myślach stwórz obraz jak świetnie wyglądasz – bo tak naprawdę, to właśnie dla tego się motywujesz!

Sprzątanie? Żeby Twój dom wyglądał pięknie? To jego obraz stwórz sobie w myślach, bo do tego właśnie się zabierasz.

Praca? A dlaczego pracujesz? Dla pieniędzy? Satysfakcji? Sukcesu? A może dla pochwał szefa lub chęci zaimponowania innym? Wybierz swoją motywację i właśnie ją zobacz w swoich myślach, a łatwiej będzie Ci się zabrać za to siedzenie na papierami.

To pierwszy – i często bardzo skuteczny etap – podwyższenia poziomu motywacji na szkoleniach NLP. Dla wielu osób ten właśnie element jest kluczowy i warto wykorzystywać tę technikę, żeby chciało się bardziej.

Jeżeli jeszcze doda się do tego kilka elementów związanych z submodalnościami, to powstaje prawdziwa „maszynka motywacyjna”, która sprawia, że wyskakujesz z krzesła i od razu chcesz tak bardzo, jak wcześniej Ci się nie chciało 🙂

Całości techniki uczymy na warsztacie online – “JAK SIĘ SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ” już 19 stycznia.

Ps. Jeszcze tylko przez chwilę można się zapisać za cenę promocyjną więc odłóż na później odłożenie na później i zapisz się już TERAZ 🙂

 

//]]>