MARTWISZ SIĘ O PRZYSZŁOŚĆ? | Instytut Neurolingwistyki
PODSTAWY HIPNOZY CZY LECHIPNOZA? OSTATNI DZIEN ZNIŻKI!
4 September 2023
TRZY SKŁADOWE DOŚWIADCZENIA HIPNOZY
18 September 2023

MARTWISZ SIĘ O PRZYSZŁOŚĆ?

Czy zdarza Ci się nadmiernie martwić o przyszłość?
A może zbyt często się złościsz?
A może czujesz przygnębienie lub smutek i trudno Ci z optymizmem spojrzeć na świat?
Albo irytują Cię drobiazgi, na które nie powinno się zwracać uwagi?
Lub też po prostu nie umiesz panować nad swoimi emocjami i wszystko łatwo wytrąca Cię z równowagi?
To są powszechne problemy wielu osób wynikające z tego, że ludzki umysł powstał przede wszystkim po to, żeby chronić człowieka przed zagrożeniami świata zewnętrznego, więc naturalnym jest, że negatywne myśli i emocje pojawiają się szybko i łatwo. I to jest jak najbardziej potrzebne, gdy w danej chwili grozi nam realne niebezpieczeństwo, jednak ciągłe doświadczanie negatywnych emocji powoduje obniżenie nastroju, chroniczny stres, który w efekcie może powodować różne dolegliwości i choroby.
Natomiast umiejętność zarządzania swoimi myślami i kierowania ich w stronę pozytywności wymaga treningu, który wart jest poświęconego czasu i energii, ponieważ daje szereg ważnych efektów.
Jakich?
Po pierwsze: daje umiejętność zarządzania swoimi myślami i kierowania ich w określonym kierunku. To jest niezwykle ważne, gdy uświadomimy sobie, że ludzki umysł każdego dnia produkuje setki tysięcy myśli, a każda z nich wpływa na emocje. Jeżeli nie potrafisz tym zarządzać to jest tak, jakby mieć w swoim umyśle tysiące chmur, które przemieszczają się tak jak im się podoba i nie pozwalają nawet ujrzeć pogodnego nieba.
Po drugie: umiejętność pozytywnego myślenia pozwala w efekcie czuć się po prostu dobrze, mieć pogodny nastrój i z optymizmem patrzeć na swoje życie. Taki stan emocjonalny pozwala skuteczniej radzić sobie ze wszystkim problemami, a jednocześnie sprawia, że potrafimy się cieszyć małymi drobiazgami – słonecznym niebem, pięknym kwiatem czy pyszną herbatą, których nie potrafimy nawet zauważyć, gdy jesteśmy przytłoczeni negatywnymi emocjami.
Po trzecie: kiedy już umiesz myśleć pozytywnie, to z ciała znikają objawy ciągłego stresu – w tym uczucie napięcia i związane z tym dolegliwości, np. bóle głowy, kręgosłupa lub bezsenność i po prostu czujesz się lepiej.
Po czwarte: sprawia, że w efekcie stajesz się bardziej zrównoważoną osobą, która samą swoją obecnością wnosi do życia innych ludzi, a także wszystkiego wokół, same dobre rzeczy – w tym uśmiech, wysoką energię, światło czy szczęście – rożnie ludzie określają to coś, ale zawsze to sprawia, że wszystko wokół staje się lepsze 🙂
Jednak umiejętność zarządzania swoimi myślami wymaga ćwiczenia i celowego wprowadzenia określonych technik w życie, a następnie utrwalenia ich w swoim zachowaniu i dlatego właśnie przygotowaliśmy „Trening zarządzania myślami”, który jest czymś więcej niż tylko szkoleniem, na którym poznasz specjalnie wybrane techniki w czasie 4 spotkań online, lecz jest również skutecznym procesem wprowadzania i utrwalania zmian opartym na zadaniach, które będziesz otrzymywać do wykonania przez cały miesiąc, Twojej własnej analizie swoich myśli, emocji i zachowań, który będziesz spisywać na specjalnie przygotowanym arkuszu, a także wsparciu trenerki prowadzącej zajęcia, z którą będziesz mieć możliwość kontaktowania się w razie potrzeby. Zapisz się już teraz ponieważ cena promocyjna obowiązuje do 31 października – link do zapisów TUTAJ.
//]]>