NAJCZĘSTSZY LĘK WŚRÓD LUDZI | Instytut Neurolingwistyki
PO CO MI TRENING TRENERSKI?
2 November 2023
PERFEKCYJNE WYSTĄPIENIA PUBLICZNE
9 November 2023

NAJCZĘSTSZY LĘK WŚRÓD LUDZI

Mogłoby się wydawać, że jest to lęk przed śmiercią czy chorobą, jednak okazuje się, że ponad 70% populacji doświadcza lęku przed… wystąpieniami publicznymi, zwanego potocznie tremą!

Ten lęk może mieć różne objawy i stopień nasilenia. Są osoby, u których pojawia się na samą myśl, że mają mówić do grupy, u innych pojawia się dopiero w czasie wystąpienia. Może mieć postać objawów somatycznych, takich jak drżenie rąk, rumieniec na twarzy, nagłe poty, przyspieszone bicie serca czy ucisk w gardle, może objawiać się utratą koncentracji czy też zanikami pamięci, kiedy to nawet wykute na blachę wystąpienie nagle ulatuje z głowy i nie wiesz, co masz mówić. Są osoby, dla których te objawy są zaledwie nieprzyjemnym doznaniem, ale są też tacy, którzy nigdy się nie odważyli wystąpić publicznie, bo się tego panicznie boją.

Do nas też często przychodzą klienci z tym problem, zazwyczaj wtedy, kiedy ich okoliczności życiowe zmusiły do wystąpienia publicznego i chcą się pozbyć tremy i wypaść jak najlepiej. I techniki NLP i hipnozy są w tym bardzo pomocne i nawet osoby, które czują duży lęk na samą myśl, że mają coś powiedzieć do grupy, mogą swobodnie poprowadzić swoje wystąpienie. A nawet to polubić i z niecierpliwością czekać na następną okazję, kiedy znów będzie można mówić do publiczności, bo to jest świetna zabawa 🙂

Jednak czy nie warto zamiast mierzyć się ze swoim lękiem albo w ostatnim momencie szukać pomocy specjalistów, po prostu raz na zawsze pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia tremy i zastąpić go przyjemnymi emocjami? A dodatkowo nauczyć się jak zarządzać grupą ludzi i przekazywać im informacje i wiedzę w sposób jasny i zrozumiały, a także sprawić, żeby to było jak najlepsze doświadczenie dla wszystkich uczestników?

I tego właśnie uczymy na naszym Treningu Trenerskim!

KLIKNIJ TUTAJ
 
żeby zobaczyć pełną ofertę szkolenia i poznać szczegóły.

Warto też wiedzieć, że jest zaawansowane szkolenie i wymaga wiedzy i umiejętności z poziomu Mastera, ale jeżeli masz za sobą już treningi NLP, chcesz podnieść swoje umiejętności i pozbyć się na zawsze tremy, to skontaktuj się z nami, ponieważ zastrzegamy sobie wstępną kwalifikację na te zajęcia – możesz odpowiedzieć na tą wiadomość, wysłać maila na adres: instytut@nlp.pl lub zadzwonić pod nr 500 046 366, aby zgłosić chęć udziału w tym szkoleniu.

//]]>