PERFEKCYJNE WYSTĄPIENIA PUBLICZNE | Instytut Neurolingwistyki

PERFEKCYJNE WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

NAJCZĘSTSZY LĘK WŚRÓD LUDZI
7 November 2023
CZY EMOCJE SĄ POTRZEBNE?
10 November 2023

PERFEKCYJNE WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

We współczesnym świecie mistrza, który zdobył złoty medal, od tego, który zajął drugie miejsce, często dzieli zaledwie minimalna różnica. Tak samo jest ze szkoleniami, prezentacjami czy wykładami – te najlepsze od tych przeciętnych różnią się zazwyczaj szczegółami, które jednak są bardzo ważne i stanowią istotny czynnik, dzięki któremu uczestnicy uważają je za niezwykłe, fascynujące, a nawet magiczne!

Co może być taką różnicą, która czyni wielką różnicę w odbiorze?

Na przykład fakt, czy wykładowca/prezenter/trener stoi w miejscu czy chodzi, kiedy mówi! Wydaje się, że to niby nic – przecież wiele osób chodzi podczas wystąpienia (z wielu powodów: dlatego, że im wtedy łatwiej się skupić, że to dobry sposób na poradzenie sobie z tremą, czy też że tak się po prostu nauczyli).

Jednak zastanówmy się przez chwilę jak to działa na widzów?
Bardzo rozprasza ich uwagę, co sprawia że z upływem czasu naprawdę trudno jest im się skupić i muszą się bardzo starać, żeby uchwycić treść, więc albo po prostu zaczynają się nudzić albo skupiać na swoich własnych myślach! Dlatego warto jest stać w jednym miejscu, kiedy mówisz do grupy. Oczywiście – równie ważne jest, gdzie dokładnie stoisz na swojej scenie i pod jakim kątem do widzów… ale te istotne czynniki poznają tylko uczestnicy szkolenia „Trening Trenerski”.

Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć oraz wielu innych bardzo istotnych składowych doskonałych wystąpień, to zapraszamy Cię serdecznie na zajęcia.
Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ zostały już ostanie wolne miejsca na to wyjątkowe, bardzo praktyczne szkolenie… A jeszcze tylko do 17 listopada możesz wziąć w nim udział w promocyjnej cenie… więc zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

//]]>