PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY | Instytut Neurolingwistyki
SZUKASZ?
19 March 2024
ZAAWANSOWANY WARSZTAT HIPNOZY KONWERSACYJNEJ
26 March 2024

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dziś pierwszy dzień wiosny 🙂

Niektórzy myślą o wagarach, niektórzy chcą spalić Marzannę żegnając się z zimą, inni cieszą się słoneczną pogodą i wyglądają cieplejszych dni, niektórzy robią porządki, a dla innych to zwykła środa.

To jest też dobry dzień, żeby się zastanowić co dla Ciebie znaczy wiosna 🙂

  • Z czym Ci się kojarzy?
  • Czego od niej oczekujesz?
  • Z jakimi uczuciami się wiąże?
  • Co dobrego może Ci dać?

I – co najważniejsze – co Ty możesz zrobić, żeby ta wiosna była dobra, radosna i pogodna?

Dla wielu z nas jest to też czas wielkich porządków – sprzątamy mieszkania, myjemy okna, chowamy zimowe rzeczy w głąb szafy.

A czy nie warto byłoby przy okazji trochę „posprzątać” w swojej głowie?
Ponieważ mamy myśli, które bez sensu zajmują miejsce i dotyczą czegoś, co już się stało i się nie odstanie, albo czegoś, na co nie masz wpływu i czemu nie znajdujesz ładnego przeramowania, albo Cię złoszczą, smucą, napawają lękiem czy też stresują.

I tutaj doskonale sprawdzą się trzy techniki:

1. Mentalny kosz na „śmieciowe” myśli – wystarczy, że wyobrazisz sobie, że gdzieś w przestrzeni wokół Ciebie znajduje się taki kosz – w miarę duży, zamykany – najwygodniej umieścić go gdzieś u dołu. I za każdym razem, gdy pojawi się w Twojej głowie jakaś „śmieciowa” myśl – po prostu wrzuć ją tam!

2. Wariacja Swish Pattern – technika do pozbywania się nawyków, która pomaga usunąć myśli, które jakoś natrętnie powracają z tego kosza;-) Tutaj wystarczy stworzyć sobie obraz siebie – taki najwspanialszy z możliwych, na którym wyglądasz na naprawdę szczęśliwą osobę – i za każdym razem, gdy pojawi się „śmieciowa” myśl po prostu szybko rozbij ją tym najwspanialszym obrazem i na nim skup swoją cała uwagę na koniec.

3. Zawsze też przyda się jakaś wesoła piosenka, którą warto zacząć sobie śpiewać, gdy wewnętrzny głos zaczyna narzekać, marudzić czy krytykować.

Oczywiście – istnieje jeszcze wiele innych możliwości, ale te na czas porządków wydają się najprostsze.

Udanego sprzątania i pogodnej wiosny 🙂

//]]>