CO JEST WAŻNE W MOTYWACJI? | Instytut Neurolingwistyki
POSTANOWIENIA NOWOROCZNE
2 January 2023
KIEDY NIE CHCE CI SIĘ ZABRAĆ DO DZIAŁANIA
10 January 2023

CO JEST WAŻNE W MOTYWACJI?

No i zaczął się Nowy Rok 2023 :-)Jego początek to czas, gdy wielu z nas postanawia coś zmienić w swoim życiu na lepsze – zazwyczaj myślimy o diecie czy ćwiczeniach, żeby poprawić swoje zdrowie, kondycję czy wygląd.

Jednak wielu osobom dieta kojarzy się z niesmacznym jedzeniem, a trening głównie ze zmęczeniem i po prostu tego nie lubimy. I nic dziwnego, że trudno realizować swoje postanowienia, jeżeli chcemy zmuszać się do robienia czego, czego po prostu nie lubimy!

I w tym przypadku może pomóc Ci pomóc albo sposób, albo zasób 🙂

Sposób to znalezienie odpowiedniego działania, które pomoże Ci jednak polubić to, co chcesz zrobić? Zdrowa dieta może być naprawdę smaczna, kiedy wiesz, jak przygotowywać potrawy. Może zatem warto poszukać nowych przepisów lub – bardziej na leniuszka – sprawdzić diety pudełkowe, których jest ogromny wybór?

A ćwiczenia to nie tylko nudne zajęcia na siłowni, ale też na przykład taniec, więc może warto po prostu włączyć sobie swoją ulubioną muzykę i potańczyć lub zapisać się na jakiś kurs tańca?

Zasób natomiast, to jest wykorzystanie swoich wewnętrznych umiejętności, aby celowo kierować swoimi myślami i związanymi z nimi emocjami. I tutaj z pomocą mogą przyjść techniki NLP, dzięki którym można celowo coś polubić (na przykład ćwiczenia) lub znielubić (na przykład niezdrowe przekąski). Tym również będziemy się zajmować na szkoleniu online „Jak się skutecznie motywować”  już 19/20 stycznia tego roku, zatem jeżeli chcesz pomóc sobie spełnić swoje noworoczne postanowienia, to warto zapisać się już teraz na to szkolenie i skorzystać jeszcze z ceny zniżkowej:

 

 

//]]>