CZY POWIETRZE PACHNIE JUŻ LATEM? | Instytut Neurolingwistyki
DZIEŃ DZIECKA
1 June 2023
ZMIEŃ MYŚLENIE!
5 June 2023

CZY POWIETRZE PACHNIE JUŻ LATEM?

A czy wiesz, jaka jest różnica w zapachu powietrza pomiędzy latem, jesienią, zima i wiosną?

Większość ludzi nie zwraca na to uwagi i zmysł węchu jest często traktowany jako drugorzędny.

Oczywiście – dbamy o to, żeby ładnie pachnieć i unikamy śmierdzących miejsc, ludzi czy jedzenia, ale już tylko nieliczni mają świadomość, że zapachy cytrusowe dodają energii, kwiatowe – poprawiają nastrój, a zapach cynamonu, goździków lub geranium odstrasza muchy, komary i meszki.

Dobrze jest też wiedzieć, że droga nerwowa pomiędzy receptorami zapachowymi, a ośrodkiem w mózgu, który odpowiada za ich odczucie, jest najkrótsza ze wszystkich zmysłów, więc odbieramy zapachy błyskawicznie.

Kiedy jeszcze zdasz sobie sprawę jak wiele zapachów masz skojarzonych z określonymi sytuacjami i związanymi z nimi sytuacjami (np. zapach świąt, perfum ukochanej osoby czy Twojej ulubionej potrawy z dzieciństwa, który od razu przenosi Twoje myśli w określony czas i miejsce, a także zmienia Twoje uczucia), to mam nadzieję, że przychodzi Ci do głowy, żeby zacząć zarządzać tym bardziej świadomie.

Czyż nie byłoby użytecznie mieć takie perfumy, których zapach od razu doda Ci motywacji, albo pewności siebie albo wypełni Cię spokojem?

Da się to zrobić bardzo prosto, jeżeli znasz NLP i wiesz, jak zakładać sobie kotwice, które łączą konkretny bodziec z wybraną reakcją emocjonalną 🙂

Umiejętność zakładania kotwic jest jedna z wielu, których można się nauczyć na treningu „NLP Practitioner Certification”, który odbędzie już w sierpniu na żywo w Warszawie. W dodatku możesz skorzystać aż z 50% zniżki, bo zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc w tej najbardziej promocyjnej cenie! Tutaj masz link do pełnej oferty zajęć, żeby dowiedzieć się czego dokładnie możesz się nauczyć na tym szkoleniu i móc się zapisać:

//]]>