PRZEJMUJESZ SIĘ CO INNI O TOBIE POMYŚLĄ? (RABAT NA PRAKTYKA) | Instytut Neurolingwistyki

PRZEJMUJESZ SIĘ CO INNI O TOBIE POMYŚLĄ? (RABAT NA PRAKTYKA)

ZMIEŃ MYŚLENIE!
5 June 2023
CO JESZCZE JEST MOŻLIWE?
19 June 2023

PRZEJMUJESZ SIĘ CO INNI O TOBIE POMYŚLĄ? (RABAT NA PRAKTYKA)

Czy zdarza Ci się przejmować tym, co inni o Tobie pomyślą?

Czy zauważasz na sobie „krzywe” spojrzenia innych ludzi?

Czy zastanawiasz się czasem, czy wypada w coś się ubrać czy jakoś się zachować, aby dobrze wypaść w oczach innych?

Jeżeli tak, to na początek warto sobie uświadomić prostą prawdę o ludziach: zazwyczaj większość z nas jest na tyle skoncentrowana na swoich myślach, że po prostu nie zauważamy innych ludzi wokół nas.

Nie wierzysz? To zrób sobie taki mały test i sprawdź, czy potrafisz wymienić wszystkie osoby, które wczoraj mijały Cię na ulicy? Jeżeli nie masz fotograficznej pamięci, to zapewne nie potrafisz tego zrobić. A osoby, które pamiętasz albo wyróżniały się znacząco swoim ubiorem lub zachowaniem, albo należały do grona Twoich znajomych.

Dlaczego tak się dzieje? Jest to reakcja wynikająca z działania ludzkiego umysłu, który wychwytuje z otoczenia to, co jest inne, bo to może stanowić zagrożenie. Ale jeżeli Twoje ubranie nie odbiega znacząco od standardów, a Twoje zachowanie mieści się w granicach dobrego wychowania, to na 90% większość nieznajomych po prostu nie zauważy Cię na ulicy, a spojrzenia, które mogą kierować w Twoją stronę wynikają z ruchów gałek towarzyszących ich procesowi myślenia, a nie z zainteresowania Twoją osobą.

Poza tym, ktoś mądry kiedyś powiedział: „To jak ludzie reagują na Ciebie to jest ich karma, a to jak Ty reagujesz na nich – to Twoja karma”, czyli mówiąc prościej Twoją sprawą jest to, co myślisz o innych ludziach, a ich sprawą jest to, co myślą o Tobie. I o ile na swoje myśli i związane z nimi emocje możesz łatwo wpływać, o tyle wywieranie wpływu na innych wymaga już pewnych umiejętności, które pomogą sprawić, żeby inni ludzie obdarzali Cię sympatią i zrozumieniem.

Zatem jak widzisz nie ma sensu za bardzo przejmować się tym, czy i co inni myślą o Tobie i jeżeli nie łamiesz żadnych norm prawa czy kulturalnego zachowania, to możesz odpuścić sobie przejmowanie się tym, jak inni ludzie Cię odbierają i ze spokojnym sumieniem uznać, że wszystko z Tobą jest ok, nawet jeżeli zdecydujesz się ubrać w coś ekstrawaganckiego, albo wykonasz jakiś niezręczny czy nieodpowiedni według Ciebie gest lub zachowanie.

A jeżeli chcesz się nauczyć jak łatwo możesz wpływać na swoje myśli i emocje oraz jak sprawiać, żeby inni ludzie Cię lubili i rozumieli, to zapraszamy na szkolenie NLP Certification Practitioner, które odbędzie się już w sierpniu w Warszawie 🙂 Tutaj masz link do oferty szkolenia:

//]]>