JAK MYŚLEĆ ŻEBY POCZUĆ SIĘ DOBRZE | Instytut Neurolingwistyki

JAK MYŚLEĆ ŻEBY POCZUĆ SIĘ DOBRZE

CZY MASZ TE OBJAWY WEWNĘTRZNEGO NIEPOKOJU?
23 June 2023
CZEGO NIE ŻAŁUJĄ LUDZIE PRZED ŚMIERCIĄ
30 June 2023

JAK MYŚLEĆ ŻEBY POCZUĆ SIĘ DOBRZE

Jeżeli interesujesz się rozwojem osobistym, to z pewnością zdarzyło Ci się spotkać z poradą: „Jeżeli chcesz się poczuć dobrze, to pomyśl o czymś przyjemnym”. I z jednej strony to bardzo prosta i skuteczna technika – jednak, żeby zadziała należy wiedzieć JAK myśleć, żeby poczuć się dobrze.

Aby dana myśl miała moc wpływania na uczucia, nie wystarczy pomyśleć: „lubię być nad morzem” i przelotnie zobaczyć w swoich myślach plażę i morskie fale. Jeżeli tak będziesz myśleć, to być może pojawi się w Tobie jakiś ślad uczucia, ale na pewno nie sprawi, że poczujesz się lepiej.

JAK zatem myśleć?

Aby myśl miała moc wpływania na uczucia należy się na niej skupić i obejrzeć ją wyraźnie we wszystkich możliwych wymiarach! Zatem, jeżeli lubisz być nad morzem, to przypomnij sobie dokładnie, co widzisz, kiedy jesteś na plaży – od błękitu nieba, poprzez morskie fale, aż do linii brzegu i Twoich bosych stóp na piasku; przypomnij sobie szum fal, krzyk mew, pozwól sobie przypomnieć zapach powietrza i te wszystkie doznania, które się z tym wspomnieniem łączą: ciepło słońca na skórze, piasek pod stopami, delikatny wietrzy na skórze, a może nawet smak powietrza. Innymi słowy: wybierz sobie konkretną myśl i zobacz ją jako ogromny, panoramiczny obraz wokół Ciebie, usłysz dokładniewszystkie dźwięki i pozwól sobie doświadczyć wszelkich doznań z tym związanych.

Dopiero dzięki temu wszystkiemu doświadczysz zmian na poziomie uczuć, które pomogą Ci się poczuć dobrze!

I może się wydawać, że to, o czym piszę to tylko szczegóły, ale daj sobie chwilę, żeby sprawdzić i przetestować różnicę w swoich uczuciach. Co się stanie, kiedy myśl będzie tylko przelotna, a co się stanie, kiedy się na niej skupisz i doświadczysz ją we wszystkich wymiarach? Jeżeli to zrobisz, to z pewnością poczujesz różnicę!

To tylko jedna z wielu technik oparta na NLP, które pozwalają poczuć się lepiej, którymi będziemy zajmować się na szkoleniu online „Twoja wewnętrzna moc”, które zaczyna się już 6 lipca.

//]]>