CZEGO NIE ŻAŁUJĄ LUDZIE PRZED ŚMIERCIĄ | Instytut Neurolingwistyki

CZEGO NIE ŻAŁUJĄ LUDZIE PRZED ŚMIERCIĄ

JAK MYŚLEĆ ŻEBY POCZUĆ SIĘ DOBRZE
27 June 2023
CZYM JEST INTUICJA? (RABAT DO PÓŁNOCY)
3 July 2023

CZEGO NIE ŻAŁUJĄ LUDZIE PRZED ŚMIERCIĄ

W internecie krążą rozmaite wypowiedzi dotyczące tego, czego żałują ludzie przed śmiercią. A to Steve Jobs mówi że żałuje że zarabiał miliardy, zamiast spędzać czas z rodziną, a to ktoś inny twierdzi że żałuje czasu straconego na pracę, podczas gdy miał realizować swoje pasje itp. Jak powiedziała Maria Skłodowska Curie „Większość cytatów w internecie jest fałszywa” 😉, więc czego tak naprawdę żałują ludzie starzy, którym zostało już niewiele życia przed sobą?

Grupa naukowców pod kierownictwem psycholog Laury Carntensen badając to zagadnienie doszła do zadziwiających rezultatów. Otóż ludzie starzy nie marnują czasu na żałowanie czegokolwiek, są zbyt zajęci czerpaniem radości z czasu jaki im pozostał!

Starsi ludzie znacznie częściej niż młodsi świadomie sięgają do tego, co im sprawia przyjemność, zarówno do przyjemnych wspomnień, jak i do drobnych radości życia codziennego. Seniorzy bardziej niż młodzi przywołują pozytywne wspomnienia i myśli,wyszukują i zapamiętują przyjemne informacje, szukają w otoczeniu szczęśliwych twarzy na które mogliby patrzeć i skupiają się na zaletach produktów które stosują. I sami twierdzą, że po prostu zostało im zbyt mało życia, by marnować czas na narzekanie i przejmowanie się byle czym!

Gdy o tym przeczytałem, od razu pomyślałem: przecież tak naprawdę nikt z nas nie wie, ile mu życia zostało. Nie wiesz, czy ten dzień nie jest ostatnim dniem, który spędzasz na tej Ziemi, więc czemu masz go spędzać w kiepskim nastroju, skupiając się na tym, co w twoim życiu nie wychodzi, zamiast cieszyć się z tego, że żyjesz.

Wystarczy zmiana skupienia uwagi, by zacząć się koncentrować na wszystkim, co w twoim życiu jest dobre i pozytywne. Nie daj sobie wmówić, że najpierw trzeba „przepracować” swoje głębokie problemy, naprawdę wystarczy celowe kierowanie uwagi na to co daje ci radość i zadowolenie. Nie zakłamujesz w ten sposób rzeczywistości, po prostu coraz bardziej zwracasz uwagę na te jej elementy które sprawiają że stajesz się szczęśliwy.

Możesz zacząć od znanej praktyki wdzięczności: każdego ranka zrób listę rzeczy za które jesteś wdzięczny, a potem skup się na nich, zapisując je na kartce. Albo wieczorem, podczas mycia zębów, dokonaj przeglądu całego dnia, skupiając się na swoich sukcesach, na tym co sprawiło ci przyjemność i zadowolenie. Jeśli będziesz to robić systematycznie, to twój twój umysł nauczy się by kierować uwagę w stronę dającą ci więcej radości życia.

Te metody wymagają systematycznej praktyki. Jeśli jednak jesteś leniwy, albo wolisz drogę na skróty i chcesz poznać sposoby które pozwolą szybciej zmienić swoje nastawienie do życia, zapraszamy na wyjątkowo promocyjną edycję treningu NLP Practitioner.

UWAGA! W wyjątkowo promocyjnej cenie zostały nam OSTATNIE WOLNE MIEJSCA więc zapisz się już TERAZ:

//]]>