SPIRALA CZARNYCH MYŚLI? | Instytut Neurolingwistyki
CO DAJE ZNAJOMOŚĆ NLP?
16 October 2023
SUGESTIA ZA MILION DOLARÓW
26 October 2023

SPIRALA CZARNYCH MYŚLI?

Jak wyjść ze spirali czarnych myśli? 🤨

Istnieje kilka sposobów 😊 wystarczy tylko uświadomić sobie, że możesz inaczej spojrzeć na swoje myśli!

➡️ Po pierwsze: możesz przestać być uczestnikiem, a zostać obserwatorem – zamiast grać główną rolę w swoich myślach wyobraź sobie, że wychodzisz ze sceny i stajesz obok przyglądając się temu, co się dzieje – tak, jakby oglądać film – i możesz zdecydować, żeby usiąść wygodnie w kinowym fotelu prze ekranem (można wybrać nawet tylne rzędy!) i obserwować z tej perspektywy swoje myśli; a jeżeli jeszcze sprawisz, że film stanie się czarno-biały i niemy, wtedy masz szanse poczuć się lepiej!

➡️ Po drugie: możesz wznieść się ponad swoje myśli i poszukać jakiegoś sensu w tym, co się dzieje w Twojej głowie. Pamiętaj, że Twoje myśli podsuwa Ci Twoja Podświadomość ( w wersji dla mężczyzn: Twój Nieświadomy Umysł;-), która się o Ciebie troszczy i dba o Twoje bezpieczeństwo, więc może w ten sposób chce zwrócić Twoją uwagę na jakiś fakt lub szczegół? Tym razem możesz obejrzeć swoje myśli jako detektyw, który szuka ukrytego dowodu lub poszlaki, zamiast skupiać się na głównej akcji – oglądaj tło, detale, zaglądaj w zakamarki przenosząc na to całą swoją uwagę. To też może spowodować, że poczujesz się lepiej!

➡️ Po trzecie: możesz zajrzeć pod spiralę szukając ukrytego przekonania, które generuje czarne myśli. Czasem wierzymy, że musi być gorzej, że trzeba czuć się winnym, że inni nas celowo denerwują i w wiele innych rzeczy, które sprawiają, że tak łatwo wpadamy w taką spiralę. Jak odnaleźć swoje przekonanie? To proste: poszukaj odpowiedzi na pytanie: Dlaczego o tym myślę? Dlaczego skupiam na tym swoja uwagę? Pewnie odpowiedź będzie prezentowała jakąś zasadę z cyklu: bo świat jest pełen zagrożeń, bo trzeba być … ( tu wstaw odpowiednie słowo). No i tak właśnie się odkrywa swoje przekonania 🙂Teraz zostaje sobie zadać pytanie: czy wierzę w to absolutnie? Czy mogę udowodnić to bez żadnej wątpliwości w sądzie? Albo użyć jednej z technik NLP zmiany przekonań, których uczymy na naszych szkoleniach 😎

I jeszcze jedna – może w tym wszystkim – najważniejsza rzecz: gdy tylko wyjdziesz z tej spirali czarnych myśl – nie ważne, czy żeby zostać widzem, czy detektywem czy poszukiwaczem przekonań – najpierw zadbaj o to, żeby całkowicie zmienić swój stan emocjonalny 😁

Umiejętność zarządzania swoimi myślami wymaga ćwiczenia i celowego wprowadzenia określonych technik w życie, a następnie utrwalenia ich w swoim zachowaniu i dlatego właśnie przygotowaliśmy „Trening zarządzania myślami”, który jest czymś więcej niż tylko szkoleniem, na którym poznasz specjalnie wybrane techniki w czasie 4 spotkań online, lecz jest również skutecznym procesem wprowadzania i utrwalania zmian opartym na zadaniach, które będziesz otrzymywać do wykonania przez cały miesiąc, Twojej własnej analizie swoich myśli, emocji i zachowań, który będziesz spisywać na specjalnie przygotowanym arkuszu, a także wsparciu trenerki prowadzącej zajęcia, z którą będziesz mieć możliwość kontaktowania się w razie potrzeby.

//]]>